İnstagramda Hesap Kapatma

0 24

İnstagramda hesap kapatma instagram uygulaması içerisinde hesabı bulunan kişilerin hesaplarını kapatmasıdır. İnstagram merkezi hesap kapatma işlemlerini kalıcı veya geçici olarak iki farklı şekilde ilerletmektedir.

Hesabı artık kullanmak istemeyen ve tamamen kapatmak isteyen kullanıcılar hesaplarını kalıcı olarak silebilirken; kısa süreliğine ara vermek isteyen kullanıcılar ise instagrama ara verme seçeneği ile istedikleri süre zarfında hesaplarını kapatabilir dilediklerinde tekrar açabilmektedir.

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram hesabını tamamen kapatmak isteyen kullanıcılar bu işlemi profilleri üzerinden gerçekleştirememektedir. İnstagram hesabını kapatmak isteyenler;

  • Google üzerinden instagram kalıcı olarak silme linkine ulaşarak giriş bilgileri ile hesaplarına giriş yapmalı.
  • Daha sonra çıkan bilgileri kendi uygunluklarına göre işaretleyerek instagram hesabını kapatabilir.
  • https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ linkine giriş yapılıp İnstagram merkezi tarafından karşınıza çıkan sayfadan hesabınıza giriş yapmalı sonrasında kapatma sebeplerinizi işaretleyerek İnstagram hesabınızı kapatabilirsiniz.

Kapatılan İnstagram Hesabı Tekrar Açılabilir Mi?

Kalıcı olarak silinen, kapatılan bir instagram hesabına ait tüm gönderiler, paylaşımlar, fotoğraf, video ve arkadaşları silinir. İnstagram merkezi hesabını kalıcı olarak kapatan hesaplara yönelik bir geri dönme, hesabı geri alma hakkı sunmamaktadır. Bu nedenle instagram hesabınızı kapattığınız takdirde hesabınız tekrardan açabilme ve etkinleştirme şansınız bulunmamaktadır.

İnstagram Hesabını Geçici Süre İle Kapatma

İnstagram hesabını geçici süre ile kapatmak, hesabını silmek istemeyen kullanıcılara yöneliktir. İnstagram hesabının geçici olarak kapatılması durumunda hesap dilediği zaman açılabilse de hesap tekrardan geçici olarak kapatılmadan önce bir hafta süre beklenme zorunluluğu vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.