Instagram’da Canlı Yayın Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0 39

Instagram’da canlı yayına geçilirken, öncelikle dikkat edeceğiniz konu, görüntü, ışık, ekran sabitliği ayarıdır. Eğer, hareketli bir alanda canlı yayın yapacaksanız da, ona göre ayar tutturulması önerilir.

Bununla birlikte, instagram’da canlı yayının en fazla 1 saat süreceği hesap edilmelidir.

Instagram’daki Canlı Yayınlar Kaydedilebilir Mi?

Instagram’da canlı yayın yapılırken, bunun yapıldığı süreyi kapsadığı bilinmelidir. Ama, canlı yayın bittikten sonra, ertesi güne kadar 24 saat profil fotoğrafında da durmaktadır.

Canlı yayın esnasında size el sallayanlar olabilir. Siz onlara el sallayabilirsiniz. Kalpli emoji de gönderebilirsiniz. Sayfa ekranına kimlerin katıldığı düşer. Katılımcı sayısı sağ üst köşede yazar. Katılımcılar, soru yazıp, yorum da yapabilirler. Her şey ekranda gözükür. Fakat, onların seslerini duyamaz, görüntülerini göremezsiniz.

Canlı yayın sadece yapan tarafından kontrol edilir. Bir de, yapan kişinin davet ettiği bir kişi daha varsa, o da programa müdahil olabilir. Ayrıca, iki kişinin olduğu canlı yayınlarda, yukarıdaki profil fotoğrafı şeridinde yayını yapanla, yayına katılanın fotoğrafları üst üste durur ve canlı yayın işareti belirir.

Instagram’da canlı yayın yapma konusunda en çok düşülen tereddütlerden biri de, bu yayının daha sonra kaydedilip, kaydedilemeyeceğidir. O konuda da, rahat edilebilir. Çünkü, kayıt bittikten sonra, IGTV şeklinde ‘instagram’ ana sayfasında paylaşılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.