Instagram yeni özelliklerini test ediyor

0 11

Dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram; kullanıcılarını sıkılmadan daha fazla uygulama içinde tutmak için iki yeni özelliğini test ediyor. Canlı yayın ve öykülere gelmesi beklenen özelliklerin yakın vakitte kullanıma sunulması bekleniyor.

Instagram, canlı yayın ve story için iki yeni özelliğini test ediyor

InstaLeaks’ın aktardığı bilgilere nazaran tespit edilen birinci özellik, Canlı görüntüler için bir PIP (picture in picture) penceresi. PIP (resim içinde resim) temelde kullanıcıların tıpkı anda birebir ekranın çift penceresini açmasına müsaade veren bir özellik. Bir pencere köşede daha küçük olurken oburu birincisinden biraz daha büyük olabiliyor.

Canlı yayınlara getirilen bu PIP özelliği sayesinde artık canlı yayınlar ekranı büsbütün kaplamak yerine daha küçük bir pencerede yer alacak. Böylece hem canlı yayını izleyebilir hem de Instagram’da gezinebilirsiniz.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı bir başka özellik ise, öykülerinizin mahremiyetine yeni eklemeler oldu. Daha evvel Instagram, öyküleri tanıttığında attığınız her kıssa tüm takipçileriniz tarafından görülebiliyordu. Lakin daha sonra uygulama, öykülerinizi yalnızca istediğiniz bireylere göstermeye yönelik “Yakın arkadaşlar” isimli daha kapalı bir özelliği kullanıma sundu.

Instagram özel öyküler özelliği

Artık, uygulama “Özel Hikayeler” ismi verilen bir ayar ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu özellik hakkında şimdi net bir bilgi yer almasa da belirli arkadaş kümesinin birbiri içerisinde öykü paylaşabileceği sav ediliyor.

Şu an tezden ibaret olan özellikler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Özel öykülerin hedefi sizce ne olabilir? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Instagram DM için yeni bir özellik duyurdu

Toplumsal medya platformları, çabucak hemen tüm insanların birbirleriyle irtibat kurduğu mecra haline geldi. Lakin bu cins platformlarda berbat niyetli insanların sayısı da git gide artıyor. Hasebiyle kullanıcılar, Instagram ya da çeşitli uygulamalar üzerinden makus kelam ve hakaretlere de mahsur kalıyor.

Uzun müddettir bu bahis üzerine çalışan Instagram; nihayet kullanıcıların rahatsız edici sözleri engelleyeceği yeni bir aracını duyurdu. Bugün erken saatlerde duyurulan bu yeni araç; sözler, emojiler ya da direkt atılan bildirileri otomatik olarak filtreleyecek.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.