Instagram ve Facebook, Trump’la ilgili kararını açıkladı

0 78

Eski ABD Lideri Donald Trump, dört kişinin hayatını kaybettiği Capitol baskını sonrasında toplumsal medyadan uzaklaştırıldı. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat ve Shopify‘dan uzaklaştırılan eski başkanın akıbeti için bugün karar geldi.

Facebook şirketinin içerik kararlarını gözden geçirmekle görevlendirilen nezaret heyeti, platformun Trump’ın hesabını askıya alma kararını onayladı. Ancak şimdilik… Çünkü grup eski liderin ne kadar müddet yasaklı kalacağını gözden geçireceklerini bildirdi. Konsey bugün yaptığı açıklamada, bir kullanıcıya süresiz askıya alma cezası vermenin uygun olmadığını söyledi.

Facebook’ta Donald Trump yasağı devam edecek

Facebook’un global bağlar ve bağlantıdan sorumlu lider yardımcısı Nick Clegg, hususa ait bir blog yazısı kaleme aldı. Burada şirketin idare şurasından gelen kararı inceleyeceğini, sonucunda ise açık ve orantılı bir hareket gerçekleştireceklerini belirtti. Ayrıyeten Trump’ın hesaplarının hala daha askıda olduğunu hatırlattı.

Facebook platformunda 35 milyon takipçiye sahip Donald Trump, Instagram‘da ise 24 milyon bireye hitap ediyor. Şimdilik eski liderin Instagram’ı etkin olsa da Facebook’a giremiyor. Trump nezaret konseyinin kararıyla ilgili ise şimdilik rastgele bir açıklama yapmadı.

Trump için harekete geçen tek toplumsal medya platformu Facebook ile Instagram değil elbette. YouTube, Snapchat, Twitter ve daha birçok platform da eski lideri yasakladı. Lakin bu yasağın ne vakte kadar devam edeceği hala meçhul.

Trump kendi toplumsal medyasını kurdu

İnternet platformlarında yasağı devam eden Donald Trump tahlili kendi toplumsal medya ağını kurmakta buldu. Şu anda kolay bir blog imgesine sahip platform, Twitter‘a epeyce benziyor. Ancak burada şimdilik sadece Trump’ın paylaşımları yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.