Instagram, Reels’e reklam özelliği getiriyor

0 62

Toplumsal medya platformu Instagram, uygulamanın çabucak hemen her yerinde bulunan reklam özelliğini Reels için de sunacak. Firma bunun yanında reklamları çıkartmalara da entegre etmeyi test basamağına getirdi.

Instagram, platformdaki kısa görüntü özelliği olan Reels‘e reklam ekliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran, yeni özellik birinci olarak Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya‘da test edilmeye başlanacak. Kısa müddet sonra da genişletilmiş bir halde büsbütün etkin olacak.

Instagram Reels reklam özelliği birçok özellik barındıracak

Yayınlanacak reklamlar Reels‘ler üzere 30 saniye uzunluğunda olabilecek. Ayrıyeten dikey ya da tam ekran olmaları nedeniyle öykülerde den gelinen reklamlara benzerlik gösterecek. Fakat öykülerde yer alan reklamların tersine kullanıcılar, Reels‘de gördükleri reklamlara yorum yapabilecek, beğenebilecek, kaydedebilecek ve paylaşabilecek.

Firmanın gelirlerini reklamlar etrafında şekillendirdiği düşünüldüğünde, Reels reklamları şaşırtan gelmiyor. Lakin Instagram‘ın gerçek içerikler ortasına sıkıştırılmış reklamlarla kullanıcıları uygulamadan soğutması mümkün. Çünkü Instagram’ın lideri Adam Mosseri, Ocak ayında bu özellikten şad olmadığını belirtti.

Facebook da önümüzdeki haftalarda içerik oluşturucular ve reklamcılar için sunulacak olan Facebook kıssaları için yeni çıkartma reklamlarının ön izlemesini yaptı. Şirket, çıkartmaların yalnızca sempatik görüneceğini, lakin bir eser satın almak için bunlara dokunulacağını geçtiğimiz ay duyurdu. Kelam konusu çıkartmalardan içerik oluşturucular da hisse alabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.