Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

0 24

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını tamamen kapatmak istemeyen kişiler, dondurmak isteyebilir. Instagram hesabını dondurma diğer bir ifade ile geçici olarak kapatmaktır.Kişiler, sizin kullanıcı hesabınızı arattığı takdirde bulamazlar. Fakat instagram hesabınızı açtığınızda fotoğraflarınız, mesajlarını, takipçileriniz veya sizi takip eden kişiler aynı şekilde bulunmaktadır.

Instagram Hesabı Nereden Dondurulur?

Instagram hesabını dondurmak isteyen kişiler, bunu mobil cihazları aracılığıyla yapamamaktadır.

  • Mobil cihazlar üzerinden sisteme kayıt olabilirsiniz. Instagram’a fotoğraf yükleyip, birçok hizmetini dilediğiniz şekilde kullanmanız mümkün.
  • Fakat hesabını geçici olarak dondurmak isteyenler için bu durum mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleşmiyor. Dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar üzerinden Instagram hesabınıza erişim sağladıktan sonra ayarlar bölümünde İnstagram hesabını geçici olarak kapat seçeneği bulunuyor. Buraya tıkladığınızda, sizden bir neden belirtilir. Bu nedeni seçip şifrenizi girmeniz gerekir. Şifrenizi girmeden Instagram hesabınızı, duramazsınız.

  • Gerekli adımlar gerçekleştikten sonra Instagram hesabınız, siz tekrardan aktifleştirinceye kadar açılmaz ve geçici olarak kapatıldığı anlamına gelir. Tekrardan hesabınıza giriş yaptığınızda, hesabınız aktifleşir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.