Instagram Fotoğraf Yükleme

0 22

Instagram Fotoğraf Yükleme

Instagram sosyal medya mecrası, günümüzde 7’den 70’e herkesin kullandığı bir uygulamadır. Sosyal medya platformları içerisinde, fotoğraf odaklı bir uygulamadır. Yalnızca fotoğraf değil, dilerseniz video ve hikaye özellikleri de bulunmaktadır.

Instagram’a Fotoğraf Yüklemek Nasıl Yapılır?

Instagram’a fotoğraf yüklemek istediğiniz takdirde dilerseniz anasayfa bölümünden, dilerseniz profil alanında yükleme yapabilirsiniz. Profil alanınızın üst sağ üst köşesinde, artı seçeneği bulunur. Buraya tıkladığınızda gönderi,hikaye ya da Instagram’a nasıl bir yükleme yapmak istiyorsanız bunu seçmeniz gerekiyor.

  • Gönderi yüklemek istediğiniz de gönderi seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Burada mobil cihazınızda bulunan fotoğraflar, karşınıza çıkar.
  • Fotoğraf yükleyeceğinizde gerekli açıklama, konum ve fotoğraf boyutunu ayarladıktan sonra tik işareti bulunur. Tik işaretine tıklayarak Instagram’a fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Instagram Gönderi Ve Hikaye Oluşturma

Anasayfa bünyesinde de sağ üst köşede, artı seçeneği mevcuttur. Aynı işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

  • Instagram’a yalnızca fotoğraf değil, video yüklerken de aşamalar bu şekildedir.  Fakat hikaye özelliğine fotoğraf yüklerken ekranı sağ tarafa doğru kaydırmalısınız.
  • Dilerseniz artı seçeneğine tıkladığınızda,hikaye özelliğini de seçebilirsiniz. Burada direk olarak hikaye alanında 24 saat boyunca paylaşabileceğiniz fotoğrafları seçmeniz, mümkün.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.