İki YouTuber Maske Latifesi Yüzünden Hudut Dışı Edilecek

0 74

Maske kullanım mecburiliği, pandeminin tesirini hala epeyce ağır halde hissettiğimiz bu günlerde dünyanın pek çok yerinde devam ediyor. Birçok ülkede bu zorunluluğa uymayanlar için para cezası uygulanıyor, durumun tekrarlanması halinde cezalar değişiyor.

Endonezya da maske mecburiliği ile ilgili epey katı kurallar uygulayan ülkelerden biri. Tıpkı ülkemizde olduğu üzere maske takmayanlara para cezası uygulanan Endonezya’da, durumun tekrarlanması üzerine yabancı asıllı ziyaretçiler hudut dışı da edilebiliyor. Böylesine katı uygulamaların bulunduğu Endonezya’da buna karşın epey saçma bir olay yaşandı. ‘Şaka’ gayeli yüzlerinde maske olmadan, maske makyajı ile bir markete girmeye çalışan iki YouTuber, hudut dışı edilme ihtimali ile karşı karşıya kaldı.

Göçmenlik ofisi durumu kıymetlendirecek:

3,4 milyon aboneli bir YouTuber olan Josh Paler Lin ve Leia Se, kelam konusu görüntüde evvel maskesiz olarak bir markete giriş yapmayı deniyor ve giremiyorlar. Sonrasında Leia Se, yüzüne bir maske makyajı yapıyor ve markete yine girmeyi deniyor. Makyaj ile markete girebilen Se’nin yer aldığı görüntü, kısa müddet içerisinde viral oluyor.

Aslında bu saçma atak ikilinin birinci kural ihlalleri fakat görüntü çok ses getirdiği için Balili yetkililer tarafından pasaportlarına el konulmuş durumda. Hudut dışı edilip edilmeyeceklerine ait değerlendirmeler sürüyor. Lakin polisin birinci kararının bu istikamette olduğu biliniyor. Kıymetlendirme, göçmenlik ofisi ve Hukuk ve İnsan Hakları Bakanlığı bölge ofisi tarafından yürütülüyor. Doğal ki bu süreçte kelam konusu görüntü YouTube’dan kaldırıldı ve Lin ile Se, birlikte bir özür görüntüsü da yayınladı.

Her ikisinin de maskeli bir formda avukatları ile birlikte çektikleri özür görüntüsünde kanalın sahibi Lin “Bu görüntüyü yapma niyetim asla saygısızlık etmek yahut herkesi maske takmamaya davet etmek değildi. Bu görüntüleri insanları eğlendirmek için yapıyorum zira ben bir içerik üreticisiyim ve insanları eğlendirmek benim işim” sözlerine yer veren Lin, görüntüsünü bunu bir daha asla yapmayacaklarını ekleyerek sonlandırıyor.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.