İphone Da Whatsapp Google Drive Yedekleme

0 36

İphone konuşmalarının silinmemesi ve kişilerin kaybolmaması adına düzenli olarak yedekleme yapılması tavsiye edilir. İsteyenler telefon değişikliği öncesinde de yedekleme tercihinde bulunabilir ve bu şekilde verilerin kaybolmasını engelleyebilir.

iPhone Yedeklemesinde Whatsapp Yedeklenir Mi?

İphone da Whatsapp Google Drive yedekleme işlemlerine geçenler birkaç dakika içerisinde sonuç alacaktır. Ancak verilerin fazla olması halinde yedekleme birkaç saat kadar sürebilir. Bunun için izlemeniz gerekenler:

  • Whatsapp yedekleme işlemlerine dair ‘ayarlar’ bölümüne giriş yapmak gerekir.
  • Ayarlardan ‘sohbetler’ açılır ve yedekleme tercihinde bulunmanız beklenir.

‘Sohbet yedeği’ tercihinizi yaptıktan sonra yükleme başlar. Önceden de belirttiğimiz gibi yedekleme verilere bağlı olarak birkaç dakika ya da saat sürebilir. Sonuç olarak farklı bir cihaza geçtiğinizde yedeği yüklemeniz kolay hale gelir.

Google Drive’Dan Whatsapp Yedeği Nasıl İndirilir iOS?

İphone da Whatsapp Google Drive yedekleme işlemleri verilerin kaybolmaması adına önemli bir yere sahip. Özellikle de yeni telefona geçiş sırasında yedeklemelere yer verilir. Bu aşamada:

  • Whatsapp’ın kaldırılması ve tekrardan yüklenmesi gerekir.
  • Telefon numarası doğrulamaları neticesinde yedeklemeye geçilebilir.

Google Drive geri yüklemesi Whatsapp’ın kurulumu üzerinden mümkün hale gelir. Bu sayede tüm verilerin koruma altına alındığına tanıklık edilir. Sadece yazışmalar ve de kişiler ile sınırlı kalınmaz. Aynı zamanda Whatsapp medyası silinmez. Medyada bulunan tüm fotoğraflar ile videolar da yedeklenir. Her birinin yeni cihaza aktarılması adına yedeklemenin tamamlanması ve yüklemenin gerçekleşmesi gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.