Hyperlink Nedir?

0 24

 

Tarayıcıda başka bir sayfaya geçiş yapabilmek için kullanılan program komutuna Hyperlink denir. Bir web sayfasında onlarca hyperlink gizlidir. Hyperlink nedir? Ayrıntıları ile yazımızda.

Hyperlink Nasıl Kullanılır?

Hyperlink nedir? Öğrenebilmek için nasıl kullanılır incelemek gerekmektedir. Hyperlink web sayfasının içerisindeki metin veya resim linki oluşturmak için kullanılmaktadır. Web sayfası üzerinde Mouse tıklama işaretine dönüşüyor ise orada Hyperlink bulunuyordur. Tıkladığınızda içerik hakkında bilgi alabilir veya animasyonlu resimler veya videolara yönlendirme yapabilirsiniz. Kaliteli seo stratejilerinden biri olarak Hyperlink kullanılmaktadır. Birbiriyle bağlantılı sayfaların ziyaretçilerini arttırması için sıklıkla kullanılmaktadır.

Hyperlink Özellikleri

Hyperlink doğru kullanımı için kırık link oluşturulmamalıdır. Yanlış içerik, yanlış bir bağlantı ve dış linklerin kaldırılmış olması kırık link oluşmasını sağlar. Doğru hyperlink oluşturulması için site içi tüm dinamikleri incelemek gerekmektedir. Hyperlink kontrolünü sağlayarak kırık veya hatalı köprüden uzak durulmalıdır. Hyperlink özellikleri:

  • Text girilecek metin girilmelidir
  • NavigateURL yönlendirme yapılacak link adresini içerir
  • Target linke tıklandığından yönlendirilen sayfanın açılacağı biçimi belirler
  • Tooltip linke açıklama eklenmesini sağlar.

Hyperlink özelliklerinin doğru belirlenmesi yönlendirme yapılacak sayfa için ve Hyperlink doğru uygulanması için gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.