‘Haddini Bil YouTube’ Hashtag’i İçin Yapılan Yorumlar

0 76

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, bilhassa “Trendler” özelliği ile gündemi takip etmek için en çok tercih edilen platformların başında geliyor. Twitter Trendler, çoğunlukla binlerce kişinin paylaşımda bulunduğu, geniş kitleleri ilgilendiren olayları listenin doruğuna taşıyor olsa da vakit zaman bot hesaplar ile gerçek bir gündeme ilişkin olmayan etiketlerin Trendler’de üst sıralara çıktığını görebiliyoruz.

Gerçek bir gündem olmadığı halde Twitter Trendler’de üst sıralara çıkan etiketlerden biri de “#haddinibilyoutube” oldu. An prestijiyle #haddinibilyoutube etiketi kullanılarak binlerce paylaşım yapılmış ve etiket Twitter Trendler’de 4. sıraya kadar çıkmış olmasına karşın etiket ile yapılan paylaşımlara baktığımızda mevzunun ne olduğundan fazla mevzunun ne olduğunu anlamaya çalışan kullanıcıların paylaşımları ile karşılaşıyoruz.

Çabucak her türlü gündemden mizah çıkarabilen toplumsal medya kullanıcıları, ortaya hiçbir gerçek “konu” yokken Trendler’e giren #haddinibilyoutube etiketiyle de mizah yapmayı pas geçmedi. Bizler de YouTube’a haddini bildirmeye çalışırken Trendler’de kaybolan Twitter kullanıcılarının eğlenceli paylaşımlarını sizler için derledik.

#haddinibilyoutube etiketi ile yapılan Twitter paylaşımlarından kimileri:

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.