Günümüzde Popüler Sosyal Medya Uygulamaları

0 22

Günümüzde Popüler Sosyal Medya Uygulamaları

Günümüzde, dijital dünyanın gelişim göstermesi beraberinde sosyal medya platformlarının da gelişim göstermesine neden olmaktadır. Neredeyse 7’den 70’e herkesin sosyal medya uygulaması bulunuyor. Özellikle Instagram, Twitter, Tiktok gibi uygulamalar diğer bilinen uygulamalara göre ön planda.

İnstagram Nasıl Kullanılır?

Instagram çoğunlukla fotoğraf yükleme alanı olarak bulunmaktadır.

  • Fotoğraf, video ve hikaye özelliğindeki eğlenceli efektlerle kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir sosyal medya mecrasıdır.
  • Instagram yalnızca fotoğraf, video yükleme gibi özellikleriyle değil sevdiklerinizle mesajlaşabileceğiniz sohbet alanı da sunmaktadır.

Twitter Ve Tiktok

Twitter dünya gündemi ve ülkenizin genel olarak gündemini anlık olarak takip edip, haber haberleri öğrenebileceğiniz alandır.

  • Twitter konularla alakalı fikirlerinizi ifade edip, farklı kişilerin gündemde olan konular hakkında fikirlerini okuyabileceğiniz bir alandır. Twitter yeni getirdiği özellikleri ile sohbet odaları açılmaktadır. Mesajlaşabilme alanı da mevcut.
  • Tik tok ise Instagram ve Twitter’dan ziyade hızlı gelişim gösteren bir sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok eğlenceli efektlerle, videolar yayınlanan bir alandır. Canlı yayın özelliği ile gelir elde edilebilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.