Googleda Yerel Rehber Olmak

0 23

Yerel rehber olmak lokasyonlara dair önemli bir yere sahip. Şöyle ki Google Haritalar’da yer edinen her bir mekana dair işlem görülebilir. Gerek kullanıcılara geri dönüş yapmak gerekse fotoğraf eklemek adına dikkat edilir.

Nasıl Yerel Rehber Olunur?

Google’da yerel rehber olmak Haritalar’da bulunan mekan ve yerler adına dikkate alınır. Nitekim bu alanlara karşı yorumların sıralanması için yerel rehberlik işlemlerine değinilir. Rehber olmak adına:

  • Tarayıcı üzerinden kayıt formunu açarak doldurmaya başlamanız gerekir.
  • Google Harita’da içeriklere değinmeniz ve yer edinmeniz esas alınır.

Her bir içerik sayesinde puan kazanmanız da mümkün olacaktır. Öyle ki puanların yüksek olması seviyenin artış göstermesine imkan tanır. Böylece kalitesi yüksek olan içeriklerin gönderilmesi esas alınır.

Google Yerel Rehber Olmak Ne İşe Yarar?

Google Harita adına yerel rehberlerin önemli bir yere sahip oldukları bilinir. Google’da yerel rehber olmak lokasyonları yakından ilgilendirir. Çünkü haritada yer alan her bir yere ve de mekana ilişkin:

  • Yorumların ve de fotoğrafların eklenmesine imkan tanınır.
  • Farklı kullanıcılardan gelen soruların yanıtlanması da sağlanır.

Hatta yerel rehberlerin keşiflerini paylaşmalarına da izin verilir. Yeni yerlerin eklenmesi yol gösterici olacaktır.

Bunlara ek olarak haritada bulunan yerlere ve de mekanlara ilişkin hatalar dikkate alınır. Tekrardan yerel rehberler eşliğinde hataların giderilmesi sağlanır. Yeni düzenlemelere dair yerel rehber olmak önem arz eder. Görüldüğü üzere içerikler, fotoğraflar veya hata düzenlemelerinde etkili bir rol oynar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.