Googleda Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

0 50

Ücretsiz site oluşturmak isteyenlere öncelikle Google Sites üzerinden oturum işlemlerine geçilmesi gerekir. Buradan yeni site hazırlıkları için şablon tercihinde bulunmanız istenir. Aynı zamanda site adı ve de içerikleri neticesinde yayına geçmeniz esas alınır.

Google Sites Ne İşe Yarar?

Google’da ücretsiz web sitesi nasıl oluşturulur sorgulayanlara öncelikle Google Sites yönlendirmesi yapılır. Çünkü ücretsiz olarak sadece bu platform üzerinden yayına geçmeniz mümkün hale gelir. Bu şekilde:

  • Üretkenlik açısından Google Sites üzerinden işlem görmek fayda sağlar.
  • Adı üstünde ücretsiz olacak şekilde web sayfanızı açmanız esas alınır.

Ekip üzerinden site oluşturmak adına talimatlara uyulması faydalı olacaktır. Aynı zamanda hedef kitle ve de reklam ayrıcalıkları da yakından değerlendirmeye alınabilir. Geriye ise arama motoru optimizasyonları üzerinden öne çıkmak için harekete geçilir.

Google Sites Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Google’da ücretsiz web sitesi nasıl oluşturulur merak edenlere Google Sites eşlik edecektir. Web sitesi için ödeme yapmak istemeyenlerin tercihi bu yönde oluyor. Geriye ise hedef kitleye uygun olacak şekilde şablon oluşturmak ve yayına geçmek kalıyor.

Şablon oluşturma sırasında sizlere birkaç alternatiften söz edilecektir. Her birine göz atmakta zorlanmaz ve istediğinizi seçersiniz. Seçiminiz neticesinde içerik hazırlıklarına geçmeniz gerekir. Hatta içerikler kadar görsellere de değinilir. İsteyenler sitenin öne çıkması adına reklam hizmetlerini de ele alabilir. Reklamlar neticesinde hedef kitleye ulaşmak ve üst sıralara yükselmek kolay hale gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.