Google’da Sokak Sokak Gezmek

0 25

Google’da sokak sokak gezmek, oyun oynamak, yol tarifi almak, iş kurmak, ders işlemek, ödev vermek gibi birçok imkan bulunmaktadır. Google’da sokak sokak gezmek için Google Earth, Google Maps veya Google View seçeneklerinş kullanabilirsiniz.

Google View yaklaşık 15 yıl önce piyasaya sürülmüş ve kullanıcılarına 360 derece sokak ve caddelerin fotoğrafını görme imkanı sağlamış bir uygulamadır.

Google Maps Sokak Gezme Nasıl Yapılır?

Google Maps uygulamasında her sokağın, caddenin ve mekanın güncel bilgisi bulunmaktadır. Google’da sokak sokak gezmek için ilk olarak telefonunuza Google Maps veya Google Street View uygulamalarını indirmelisiniz.

Google Maps sokak gezme nasıl yapılır sorusunun cevabı için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Google Maps (Haritalar) uygulamasını aç
  • Bir yer işaretçisini seç
  • Alt kısımdaki yerin ismini seç
  • Yerin adresini seç
  • “Street View” yazan yere tıkla
  • Bu kısımda sokağın 360 derece fotoğrafı ile karşılacaksın.

Google Street View Nedir Nasil?

Google’ın sunduğu imkanlar saymakla bitmiyor. Google Street View de Google’ın sunduğu uygulamalardan ve imkanlardan yalnızca bir tanesidir. Google Street View uygulaması Google Maps ve Google Earth uygulamalarının harmanlanmış halidir. Google Street View uygulaması ile sokakları 360 derece görebilirsiniz. Panaromik görünüm sağlayan Google Street View ilk kez 25 Mayıs 2007 tarihinde yayınlanmış ve son güncellemesi 31 Mart 2016 tarihinde gerçekleşmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.