Googleda Reklam Vermek İstiyorum

0 40

Google’da üst sıralara yükselmek isteyenler reklam alternatiflerini ele alıyor. Bunun için de ilk etapta Google hesabınızı oluşturmalı ve reklam metni ile uzantılarına netlik kazandırmanız gerekiyor.

Google Reklam Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Google’da reklam vermek istiyorum diyenler için ilk etapta Google Ads yönlendirmesi yapılır. Buradan reklama dair yönlendirmelere yer verilir ve işiniz kısa sürede tamamlanır. Reklama ilişkin öncelikle:

  • Hedef kitleye uygun olan içeriklerin ve de görsellerin hazırlanması gerekir.
  • Reklam verme amacına netlik kazandırmalı ve anahtar kelime tercihinde bulunmalısınız.

Bunlara ek olarak tüm web sayfalarında Google Analylitcs Etiketlerine yer vermek gerekir. Son olarak açılış hızına değinilir. Optimize işlemlerine bağlı olarak reklam vermek kolay hale gelir. Üstelik bu adımlar neticesinde arama motorunda üst sıralara doğru çıkmaya başlarsınız.

Google Reklam Ücreti Ne Kadar?

Google’da reklam vermek istiyorum diyenlere sadece izlemeleri gereken adımlardan söz edilmez. Bunların arkasından ücretlere değinilir ve onayınız neticesinde reklam hizmetlerinden yararlanmanız mümkün hale gelir. Söz konusu Google reklamları olduğu zaman:

  • Aylık olarak 1.500 TL’den başlayan reklam ücretlerine değinilir.
  • Ayrı reklam paketlerine ve de ücretlerine yer verilir.

Her bir pakette sadece ayrı ücretler paylaşılmaz. Buna ek olarak reklamların yayınlanma sürelerine göz atılır. Sürenin kısa veya uzun olması halinde ayrı ücretlerden reklamlara geçilmesi sağlanır. Tercihlerinizi yaptıktan sonra reklam yayınına geçilecektir. İlk sayfada olacak şekilde reklama yer verilecek ve adınızı duyurmanız esas alınacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.