Google’da İsmimin Çıkmasını İstemiyorum

0 21

Google’da ismimin çıkmasını istemiyorum diyenler birkaç eylemi yerine getirmelidir. Google büyük bir arama motorudur ve internette bulunan pek çok şeyi karşımıza çıkartır. Linkedin hesabından facebook hesabına, facebook hesabından twitter hesabına kadar pek çok uygulamadaki hesaplar Google’da yapılan aramalarda karşımıza çıkmaktadır.

Google’da ismimin çıkmasını istemiyorum diyenlerin ilk olarak sosyal medya hesaplarını kalıcı olarak silmeleri gerekmektedir. Bu işlemin ardından ise halen Google’da isminiz çıkıyor ise uzman destek almanız tavsiye edilmektedir.

Eski İçeriği Kaldırma Sayfasına Nasıl Gidilir?

Eski içeriği kaldırmak için ilk olarak Google hesabınız ile giriş yapmanız gereklidir. Google hesabı ile giriş yaptıktan sonra yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • Google hesabına giriş yap ve https://search.google.com/search-console/remove-outdated-content internet adresine gir.
  • Hangi içeriğin kaldırılmasını istiyorsanız sayfanın, resmin bağlantısını (URL’sini) girin.
  • Bağlantıyı girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklayın.
  • Gönder butonuna tıkladığınızda talebiniz alınmıştır. Talebinizin hangi süreçte olduğunu görmek için “istek geçmişi” kısmını kontrol edin.
  • Eski içeriği kaldırma isteği ret edildiğinde “istek geçmişi” kısmında nedeni gözükmektedir. Eski içeriği kaldırma isteği onay almışsa artık Google’daki aramalarda gözükmeyecektir.

Kişisel Arama Nasıl Silinir?

Kişisel arama geçmişi son 90 gün içinde yapılan tüm bilgileri saklamaktadır. Kişisel arama geçmişini temizlemek için kullanılan arama motorundaki “seçenekler” kısmından “geçmişi sil” butonuna tıklanması gerekmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.