Googleda Görüntülü Arama Nasıl Yapılır

0 45

Google ya da Chrome uygulamalarından görselle olacak şekilde arama yapılabilir. Bunun için resmin bulunduğu web siteye gitmek ve de Google Lens eşliğinde aramaya başvurmak gerekir.

Fotoğraflı Arama Nasıl Yapılır PC?

Google’da görüntülü arama nasıl yapılır soranlara resimli olan uygulamalardan söz edilir. Söz konusu PC üzerinden arama yapmak olduğunda Chrome tarayıcısına göz atılabilir. Buradan:

  • Resim tercihinde bulunarak web siteye geçiş yapmak gerekir.
  • Resme sağ tıklayarak Google sayfasına aktarım gerçekleşebilir.

Yeni bir sekme açarak resmi değerlendirmeye alabilirsiniz. Hatta direk olarak Google ‘ara’ alanından resimleri ele alarak görüntülü aramaya geçebilirsiniz. Görüldüğü üzere görüntülü olarak aslen resimli aramalara değiniliyor.

Google Görsel Arama Nasıl Yapılır iPhone?

PC yerine akıllı telefonlar üzerinden de aramaya değiniliyor. Google’da görüntülü arama nasıl yapılır sorusuna iPhone cihazlar için de yanıt veriliyor. Söz konusu iPhone olduğu zaman:

  • Cihazlardan images.google.com adresine giriş yapmak gerekir.
  • Adres eşliğinde görsel araması yapmanız istenir.

Arama neticesinde cihazda olan tüm görseller sıralanacaktır. Buradan da istediğiniz görsel üzerine tıklamanız beklenir. Nitekim görsellerden tercihleriniz ile aramaya geçebilirsiniz.

Görüldüğü üzere arama resimlerden tercihleriniz neticesinde ele alınır. Görüntülü yerine resimli arama olarak değerlendirilir. Resim için de Google adresine gidilmesi gerekir. Adresten görselleri aratmanız ve tercihte bulunmanız beklenir. Bu adımlar üzerine Google resmine netlik kazandırmanız sağlanır. Aramalarınız üzerinden de seçmiş olduğunuz Google resminiz karşı tarafa ekran üzerinden gösterilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.