Googleda En Çok Aranan Ünlüler

0 41

IMDb verilerine göre her sene en popüler isimlere netlik kazandırılıyor. Özellikle de Google üzerinden yapılan aramalar bunda etkili oluyor. Sonuç olarak bu yıl Henry Cavill ve de Tom Hanks gibi ünlü isimlerin listede başı çektikleri görülüyor.

Google’da En Çok Aranan Türk Ünlüler

Dünya çapında Chris D’Elia, Ricky Gervais ve de Amber Heard gibi isimlerin öne çıktıkları belirtilmiştir. Bunun dışında Google’da en çok aranan ünlüler olarak Türk ünlülerden de söz ediliyor. Şöyle ki:

  • Halil Sezai ve de Orhan Gencebay gibi isimlerin sık sık aratıldığı belirtilir.
  • Hadise, Tarkan ve Ebru Şallı da yine listede yerini almış ünlü isimlerdir.

Aynı zamanda Mustafa Ceceli ve de Yıldız Tilbe gibi isimlerin de üzerinde durulmuştur. Sık sık aratılan ünlü isimlere dair haber değeri yüksek içeriklerin paylaşıldığı görülüyor.

Google Trendler Türkiye

Google’da en çok aranan ünlüler kadar diğer trend kelimelerin de belirlendiği görülüyor. Özellikle de son yılların arama hacmi bir hayli geniş olan koronavirüs salgınına dair aramaların başı çektiği görülüyor.

Türkiye’den trendler olarak sadece salgın ele alınmamış ve sokağa çıkma yasaklarına da sıklıkla değinilmiştir. Buna ek olarak genel kategoride başı çeken EBA oluyor. EBA ile bağlantılı olarak Zoom yayınına da değiniliyor. Hatta Dolar hesaplamalarına sıklıkla yer verilmiştir. Dünya genelinde kur hesaplamaları için arama motoru tercih edilmiş ve piyasa takibi bu şekilde gerçekleşmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.