Googleda En Çok Aranan Türk Ünlüler

0 50

Google geniş arama hacmi ve sonuçlarından kaynaklı en çok tercih edilen arama motoru olarak bilinir. Bunun üzerine dünya çapında çeşitli kelimeler üzerinden araştırmalara gidilmiş ve trend olanlar ele alınmıştır.

Türkiye’de En Çok Ne Aratılıyor?

Google’da en çok aranan Türk ünlüler kapsamında farklı bir isme yer veriliyor. Corona virüs salgınından kaynaklı olarak bu sene en çok Fahrettin Koca isminin aratıldığı görülüyor. Ek olarak Türk ünlüler arasında:

  • Ünlü manken Ebru Şallı ile şarkıcı Hadise adına aramaların yapıldığı belirtiliyor.
  • Halil Sezai, Nihat Hatipoğlu ve de Alaattin Çakıcı olarak diğer isimlere de değiniliyor.

Türkiye’de sadece ünlüler bazında arama yapılmamıştır. Bunların dışında yaygın olarak ebeveynlerin ve de çocukların EBA sistemini araştırdığı görülüyor. Aynı zamanda son yıllarda gereksinim haline gelen HES kodu için de sık sık araştırmalara yer verildiği ortaya çıkmıştır.

2020 De En çok Neler Arandı?

Her senenin sonunda Google üzerinden aratılan kelimelerin üzerine duruluyor. Söz konusu 2020 olduğunda da bu kelimelerin başında koronavirüsün geldiği görülüyor.

Google’da en çok aranan Türk ünlüler olarak Mustafa Ceceli ve de Tarkan olarak çeşitli isimlere değiniliyor. Ünlülerden ziyade:

  • Deprem ve de Kandilli Rasathanesi üzerinden araştırmalara gidilmişti.
  • ABD seçimlerine ve de sokağa çıkma yasaklarına dair araştırma yapılmıştır.

Bunların dışında Zoom uygulamasına ilişkin araştırmalar başı çekiyor. Farklı olarak Dolar – TL kurlarının da ülkemizde sık sık aratıldığı görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.