Googleda En Çok Aranan Kelimeler

0 52

Gündeme bağlı olarak arama motoru üzerinden araştırmalara gidilir ve bu araştırmalar sırasında belli başlı kelimelere değinilir. Bunlar bir dizi ismi olabilir, hastalık ya da teknolojiye ilişkin paylaşılabilir.

2020 de Google’da Ne Çok Ne Arandı?

Google’da en çok aranan kelimeler arasında corona virüs yerini almıştır. Korona ya da covid-19 olarak da sık sık aramalara değinilmiştir. Sadece ülkemizde değil dünya çapında aratılan öncü kelimelerden bir tanesidir.

Sadece salgına ilişkin aramalara yer verilmemiştir. Buna ek olarak dünya gündemi ile ilişkili olan Dolar kurları da ele alınmıştır. Sık sık TL – USD karşılaşmalarının yapıldığı belirtiliyor. Yine ülkemizde hem Zoom hem de EBA sistemine dair aramaların bir hayli sık yapıldığı da gözlemleniyor.

Google Trend Olan Aramalar Nedir?

Adından anlaşıldığı üzere sık sık aratılan kelimeler üzerine trendler belirlenir. Google’da en çok aranan kelimeler trend arama olarak karşınıza çıkabilir. Bu duruma son vermek isteyenler:

  • Arama motoruna özel ‘ayarlar’ alanına geçiş yapmalısınız.
  • Trend olan aramaların otomatik olarak tamamlanması tercih edilebilir.

Otomatik olarak tamamlama üzerinden ‘kapat’ tercihinde bulunmanız yeterli olacaktır. Bu sayede trend aramaların sık sık karşınıza çıkması engellenir. Google uygulamadan bu tarz şahsi ayarlamalara başvurmak kolay olacaktır. Hatta sık sık arattığınız kelimelerin görünmemesi için de ‘geçmiş’ üzerinden ayarlamalara geçebilirsiniz. Ortak kullanılan cihazlara ilişkin bu tarz arama ayarlamalarına sık sık değinilir ve trend aramalara son verilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.