Google Translate

0 31

Google Translate

Google Translate diğer bir ifade ile Google çeviri anlamına gelmektedir. İnternet sayfalarındaki metinlerin ya da yüklenilen belgelerin ücretsiz bir şekilde çevrilmesine yardımcı olan, araçtır. Google tarafından sağlanır.

Google Translate Nedir?

Google Translate ilk olarak, 28 Nisan 2006 tarihinde kurulmuştur.Kurulduğu sürede, Arapça ile İngilizce arasındaki çevirileri yapmaktadır.

  • Arapça ve İngilizce arasındaki çevirileri yaparak, platformunda hizmete başlamıştır.Android ve İos için mobil uyumlu bir web arayüzü mevcuttur.
  • 100’den fazla dili, destekleyen bir araçtır. Mayıs 2013 tarihi itibariyle 200 milyondan fazla kişiye hizmet vermektedir.

Google Translate Türkçe Çeviriler

Google Translate Türkçe çeviriler, 1 Şubat 2009 tarihinden itibaren yapılmaktadır. 103 farklı dil arasında çeviri sağlayan bir hizmettir.

  • Ücretsiz bir şekilde bulunmaktadır. Herhangi bir yabancı web siteye erişim sağladığınız takdirde Türkçe çevirilerde,Google Translate özelliği ile mümkündür. Kısa sürede sayfanın çevirisi yapılır. Ekstra olarak farklı bir çeviri kullanmaya gerek yoktur.
  • Otomatik çeviri hizmeti bulunuyor.
  • 2016 yılında Google-Translate tek başına bir parça değil, beraberinde tüm cümleleri çeviren bir araç haline gelmiştir. Bu çalışma ilk olarak 8 dil için gerçekleştirilmiştir. Sonrasında yüzden fazla dili desteklemiştir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.