Google Soru ve Yanıt Özelliği Kullanımdan Kaldırılıyor

0 52

Dünyanın en tanınan arama motoru olan Google, kullanıcıların rastgele bir bahiste soru işaretlerine daha süratli ve hakikat cevaplar bulabilmesi için “Soru ve Yanıt” isminde ek bir özellik sunuyor. Kelam konusu özellik sayesinde kullanıcılar, arama yapmış oldukları hususlar hakkında soru sorabiliyor ve başka kullanıcıların sorularını yanıtlayabiliyorlardı.

Google, kullanıcılar tarafından daha çok ulaşmak istedikleri amacı karşılarına çıkaran bir “aracı” olarak kullanıldığından birçok Google kullanıcısı Soru ve Yanıt özelliğini adeta görmezden geldi. hal bu türlü olunca da bir Google özelliği daha çok fazla geliştirilemeden internetin tozlu raflarına kaldırılmaya yüz tuttu.

Google’ın Soru ve Karşılık özelliği, 30 Haziran’da kullanımdan kaldırılıyor

Takviye sayfasında bulunan Soru ve Karşılık kısmına yeni bir ihtar ekleyen Google, önümüzdeki haziran ayında arama sonuçları sayfasında bulunan Soru ve Yanıt özelliğinin kullanımdan kaldırılacağını duyurdu. Kullanıcıların 30 Haziran tarihine kadar katkıda bulundukları soru ve yanıtların birer kopyasını alabileceğini söz eden Google, kelam konusu ikaz metninde şu tabirlere yer verdi.

30 Haziran 2021 prestijiyle, Google Arama’daki soru ve yanıt özelliği kullanımdan kaldırılacaktır. Katkıda bulunduğunuz soruların ve karşılıkların bir kopyasını indirmek için Google Paket Servisi’ni ziyaret edip Arama katkıları’nı seçin. Bu adımı, sorularınız ve yanıtlarınız dahil olmak üzere tüm katkılarınızın kaydını oluşturmak için 30 Haziran’a kadar tamamlayın. Google’daki bilgilerinizi nasıl indireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.