Google Podcasts iOS uygulaması yenilendi

0 60

Google Podcasts ‘in iOS‘ta “Şu An Çalınan” kullanıcı arayüzü tekrar tasarlandı. Yeni dizayn teklifleri engellemenize imkan tanıyor.  Son haftalarda podcast sanayisinde bir dizi gelişme yaşansa da, Google nispeten sessiz kaldı.

Bununla birlikte, Google Podcasts, iOS’ta “Şu An Çalınan” ekranını tekrar tasarladı ve teklifleri engelleme özelliğini geniş ölçüde kullanıma sundu.

Google Podcasts, iOS tecrübesini artırmaya devam ediyor

Yenilenen “Şu An Çalınan” ekranı birinci olarak 2021‘in başında Android‘de göründü. Google, vakit çizelgesi temizleyicisini kısım isminin çabucak altında görünecek biçimde taşıdı. Oynat / duraklat ve geri sar / atla düğmeleri ise bu kısmı takip etti. Artık ise sıra yeni bir kalp düğmesi ile teklifler kısmına geldi.

Genel olarak, bunların Now Playing UI‘sını modernize etmeye yardımcı olan ve artık iOS‘ta kullanıma sunulan hoş ayarlar olduğu belirtiliyor. Bu ayın başlarında Google Podcasts ‘in 2.0.10 sürümü ile Android tarafında bir sunucu güncellemesiyle kullanıma sunulan arayüz artık iOS için de kullanılabilir.

Tekrar dizaynın, kısmen ek denetimleri barındırmak için yapıldığı tabir ediliyor. Yani, “kalp” Google’a “önerilerinizde buna benzeri daha fazla bölüm” göstermesi konusunda fikir verecek. Alternatif olarak, menüden Podcast’lere “Daha az göster” seçeneğine ve abone olmadığınız içerik için sadece deneme emelli “Önerilerden gösteriyi engelle” ye sahip olabileceksiniz.

Google Podcasts ‘lerde yaptığınız tüm özelleştirmelerin tam geçmişini “Google Aktifliğim” sayfasında görebilirsiniz. Bu özellik tıpkı vakitte “Keşfedin” sekmesini özelleştirmenize ve beğenmediğiniz gösterileri ve kısımları kaldırmanıza da imkan tanıyor. Hatırlayacağınız üzere daha evvel Google Podcasts’te teklifleri ayarlamanın bir yolu yoktu. Yeni güncelleme ile birlikte bu sorun ortadan kalkıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.