Google Play Store Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 7

Çağımızın en büyük ve en kullanılır teknolojisi insanların elinden düşmeyen akıllı cep telefonları. İşletim sistemi android olan akıllı telefonların da mağazası Google Play Store..

Ancak yazılımcılar ve meraklıları tarafından geliştirilen uygulamaların hem fiyatlı hem de fiyatsız olanları vardır. Fiyatsız olanlar direkt yüklenebilirken fiyatlı olanlar için kredi kartları ile ilgili uygulamaları satın alabilirsiniz.

Ancak bunun içinde öncelikle akıllı telefonunuzda Google Play Store ın yüklenmiş olması gerekmektedir. Bununla ilgili hem sizlere ön bilgi hem de yükleme linkini vereceğiz.

Akıllı telefonunuza indirdikten sonra kolay ve kolay bir biçimde alışverişte yapabilirsiniz

Google Play Nedir?

GooglePlay Store indirerek Android marketin sizlere sunduğu ayrıcalıklar dünyasına sizde çabucak göz atabilirsiniz. Pekala, tam olarak bu GooglePlay Store ne işe yaramaktadır? GooglePlay Store sahibi olduğunuz andan itibaren Android işletim sistemli taşınabilir aygıtınıza indirebilir ve çok hoş uygulamaları test etmeye başlayabilirsiniz. Bu manada da hayli hoş hizmet sunulmaktadır. Bu sayede sizlerde rahatlıkla istediğiniz programlara ulaşabilirsiniz.

GooglePlay Store’da hayli tanınan olan oyun ve toplumsal medya uygulamalarının dışında, tıpkı vakitte banka süreçlerini yapabileceğiniz taşınabilir uygulamalara ve birtakım üniversitelerin taşınabilir takviyesi ile ders çalışma imkânına bile sahip olabilirsiniz. Tüm bu özellikler GooglePlay Store’un Android işletim sistemine sahip olan taşınabilir aygıtlara sağladığı imkânların yalnızca bazılarıdır.

Şayet ki hâlihazırda akıllı telefon ya da tabletinizde GooglePlay Store yok ise yahut mevcut olanı silinmiş ise tasa yapmanıza gerek yoktur. Çünkü GooglePlay Store indirmek artık çok kolaydır ve hiçbir fiyat talep edilmemektedir. Bilgilerinizi bir sefer Google’a kaydettikten sonra uygulama taşınabilir aygıtınızdan silinse dahi yüklediğinizde tüm kayıtlı datalar tekrar yüklenecektir.

GooglePlay’den oyunlar indirin

GooglePlay’in en hoş özelliği katiyetle oyunları indirebilmenizdir. Bunun için menüde pek çok farklı seçenek vardır. Yani fiyatsız oyunlara, fiyatlı oyunlara, tanınan olan oyunlara, en çok hasılat yapan oyunlara ve daha pek çok farklı kategoriye giriş yaparak aradığınız oyunları çarçabuk bulabilirsiniz. Bu manada epeyce hoş bir sistem vardır.

olağanda tüm bu uygulamaları bulmanız hayli zordur. Ancak GooglePlay Store sayesinde tüm bu uygulamaları tek bir çatı altında toplayarak sizlerin çarçabuk indirebileceksiniz.. İçerisinde yüzlerce farklı kategori olduğu için neyi aramanız gerekiyorsa onu rahatlık bulabilirsiniz. Bu manada epeyce hoş bir sistem mevcuttur.

Kredi kartınız ile GooglePlay Store’dan alışveriş yapın

Şayet ki kredi kartınızın bilgilerini GooglePlay Store’a girerseniz, sistem otomatik olarak kredikartınızı tanımlayacaktır. Daha sonrasında rastgele bir fiyatlı yazılımı almak istediğinizde otomatik olarak kredi kartınızdan çekilecektir ve istediğiniz uygulamaya çarçabuk erişebileceksiniz.

Kısacası GooglePlay Store size pek çok imkânı tek bir çatı altında sunduğundan ötürü hiçbir formda badire çekmeden taşınabilir aygıtınızı yönetebileceksiniz. Ayrıyeten trend ve tavsiye kısımlarından de yeni uygulamaların keşfini yaparak çok hoş vakit geçirebileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.