Google Play Filmler Uygulaması Nedir?

0 5

Seyahatte kâfi cümbüşe sahip olduğumuzdan emin olmak için, her şeyi ayarlamak için aşağıdakilere gereksinimimiz olacak:

Film indirmek için telefonunuzda kâfi alan. Ne yazık ki, Google Play Sinemalar uygulamasında her sinemanın ne kadar büyük boyutta olduğunu size göstermenin bir yolu yoktur, bu yüzden bir yahut iki gigabayt kullanılabilir boş depolama alanını ayarlayın.

Telefonunuzda fazla alan için SD kart da kullanabilirsiniz.
Google Play Sinemalar uygulamasını aygıtınızda yüklü olduğundan emin olun yüklü değilse yükleyin. Yüklü ise güncellemeyi denetim edin ve güncelleyin.

Film indirmek için taşınabilir bilgi irtibatı yerine Wi-Fi temasını tercih edin.

Kurulum

oogle Play Sinemalar uygulamasında izlemek istediğiniz sineması arama çubuğuna girerek arayın. İzlemek istediğiniz sineması bulduktan sonra, bilmeniz gereken birtakım konular vardır.

Kiralamak yahut satın almak mı? Kimi sinemalar ortasından seçim yapabileceğiniz bir satın alma seçeneği vardır. Kira seçeneği her vakit daha ucuz bir sebep olacaktır, zira yalnızca kiraladıktan sonra otuz gün boyunca izlemeye başlayabilirsiniz ve izlemeye başladığınız an, sinema kayboluncaya kadar kırk sekiz saatiniz vardır.

Aile Kitaplığı’na uygun bir sinema satın almak ailenizle paylaşılabilir ve indirebilirsiniz. İnternet olmayan yerlerde de izleme imkanınız olur. Lakin kiralanan sinemalarda bu süreçler yapılamaz.

HD mi, SD mi? Birtakım sinemalar SD ve HD kaliteleri ortasında seçim yapmanızı sağlar. Genellikle, ekranınız ne kadar büyürse, SD’den HD’ye bir artış farkedersiniz. Akıllı telefon kullanan şahıslar SD ile büsbütün memnun olurken, büyük tablet sahipleri HD’ye geçiş yapmayı düşünebilir.

Fakat yinede tablette de SD kâfi olacaktır. Ayrıyeten, HD kalitesinin depolama alanından SD’ye nazaran daha değerliye mal olacağını ve depolama alanında daha fazla yer kaplayacağını unutmayın. Bu, sonlu alanda birden çok sinema indirmek istiyorsanız dikkate alınmalıdır.

Kiralamadan sonra dikkat edilmesi gereken husus

Hangi sineması almak istediğinize karar verdikten sonra, izlemek istediğiniz sineması kiralamaya yahut satın alma sürecini yapılır. Bir sinema kiralıyorsanız, yalnızca test ediyor olsanız bile sineması çabucak oynatmayın! Kiraladığınız bir sineması oynatmak, kırk sekiz saatlik izleme penceresini tetikleyecek ve izlemek için gereken süreyi önemli halde azaltacaktır. Kiralanmış sinemaları izlemeye başlamak için hazır olana kadar sinema izleme butonuna basmayın.

Film İndirme

Satın alınan sinema süresiz sizin olduğu için satın alınan sineması telefonunuza indirebilirsiniz. Bu halde, seyahat ederken, izlemek için İnternet arayışına girmeden ve taşınabilir data kotanızı kullanmaya gerek kalmadan izleme sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

Sineması indirmek için, taşınabilir cihazınızdaki sinemanın isminin yanındaki “İndir” ok düğmesine basmanız kafidir. Sinema artık kendinizi telefonunuza indirecek, aygıtta depolama alanının kâfi olduğunu düşünerek seyahatinizde sinema seyretmeye hazır olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.