Google Haritalar

0 26

Google Haritalar

Google Haritalar, Google tarafından oluşturulan hizmetler içerisinde bulunmaktadır.Ücretsiz çevrimiçi servisi şeklinde tanımlanır.

Google Haritalar Nedir?

Google haritalar, Google sisteminde bulunan sitelerin hizmetten yararlanabilmeleri adına uygulama programlama arayüzü sunmaktadır. Yani herhangi bir web sitenizde haritaya ihtiyaç duyulduğu takdirde bunu Google haritalar aracılığı ile sağlayabilirsiniz.

  • Özellikle gezi sitelerin, herhangi bir firmaya ya da şirkete ait siteler gibi birçok etmen de kullanıcıların sizin sisteminizde bulunan haritanın daha detaylı olması adına uygulama programlama arayüzü ile Google haritalardan yararlanabilirsiniz.

Google Haritaların Yazılım Versiyonu

Google haritaların yazılım versiyonu, Google Earth tabanlı işletim sistemlerinde bulunur.

  • Üç boyutlu bina modelleri burada mevcuttur. 360° sokakları gezme özelliği bulunuyor. Yani herhangi bir şekilde Google haritalar bünyesinden erişim sağladığınız takdirde binalar 3 boyutludur.
  • İlk olarak 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlayan hizmettir. Sonrasında tüm dünyada neredeyse kullanılıyor. Google platformunun sunduğu hizmetler arasında, en çok kullanılan hizmet denilebilir.
  • Google haritalar özelliğinde üç boyutlu simgeler,araç veya sırt kameraları ile fotoğraflanmaktadır. Burada plakalar, telefon numaraları ya da insanlar buzlu olarak görünür.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.