Google, Android TV’ye Gelecek Yenilikleri Açıkladı

0 61

Google, dün gerçekleştirmiş olduğu geliştirici konferansı sırasında taşınabilir işletim sisteminin yeni sürümü Android 12‘nin yanı sıra dünya çapında milyonlarda akıllı TV’nin işletim sistemi olarak kullandığı Android TV‘ye gelecek yenilikleri de açıkladı.

Dürüst olmak gerekirse Google, yeni Android TV ile birlikte kullanıcılara yepisyeni bir akıllı TV tecrübesi vadetmiyor. Bununla birlikte yeni Android TV, bilhassa aygıtlar ortası imaj transferini epey kolaylaştırarak Google servislerini uyumlu bir “ekosistem” haline getiriyor.

Yeni Android TV’nin en göze çarpan özelliği Cast Connect, kullanıcıların akıllı telefonlarından, tabletlerinden ya da bilgisayarlarındaki Chrome tarayıcıları üzerinden yayın transferini ya da genişletmesini mümkün kılıyor. Böylelikle akıllı TV’nizin kumandası yanınızda olmasa dahi akıllı telefonunuzdan TV’deki uygulamada bir medya açabileceksiniz.

Google, akıllı TV uygulamalarının yeni bir yayın aygıtına muhtaçlık duymadan daha güzel bir biçimde çalışabilmesi için Android 11 ile çalışan birinci Google TV Emulator‘ünü kullanıma sunuyor. Bu güncelleme, geliştiricilere uygulama geliştirme konusunda kolaylık sağlayacağından kullanıcıları direkt değil dolaylı olarak etkileyecek.

Google, Android 12 Beta 1 ile birlikte yeni Android TV’yi de geliştiricilerin erişimine açıyor. Böylelikle geliştiriciler, yeni Android TV’nin kararlı sürümü kullanıcılara sunulmadan evvel uygulamalarını yeni sürüme en güzel formda optimize edebilecekler.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.