Gerçek Hayattaki Üzere Toplantı Düzenlenebilen Yazılım

0 58

Dijitalleşmenin giderek sürat kazandığı pandemi periyodunda yazılım şirketleri, dijital alanda hizmet veren markaların taleplerini karşılayabilmek için yeni uygulamalar geliştiriyor. Bu kapsamda sanal gerçeklik teknolojileriyle iş kollarına uygun eğitim modülleri, iş güvenliği simülasyonları ve oyunlaştırma içerikleri sunan Çağdaş Innova, Vemaker ile bölümde fark yaratacak bir dönüşüme imza atmayı hedefliyor.

Kullanıcılarına gerçeğin ve sanalın iç içe geçtiği kurgusal bir cihan tasarımı sunan Vemaker platformu üzerinden aktiflik, toplantı, kongre ve fuarlar düzenlenebiliyor. Gerçek bir ömür simülasyonu olarak da tanımlanan Vemaker ile kurumlar; sanal ofis alanları kiralayabiliyor yahut satın alabiliyor.

3 boyutlu meta dünya

Sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR) ve karma gerçeklik (MR) teknolojileri alanında tahliller sunan Çağdaş Innova, Vemaker platformuyla sanal gerçeklik alanında dönüşümü başlatıyor. Aktiflik, eğitim, buluşma, çalışma ve paylaşım platformu olan Vemaker, temelleri 3 boyutlu bir meta dünya olarak karşımıza çıkıyor. Platformda özel 3 boyutlu alanlar ve pek çok sunum aracıyla temel gereksinimlere yanıt verilirken birebir vakitte oyunlaştırmaya imkân tanıyan yapısı ile aktiflik ve buluşmalar da sanal ortama taşınıyor.

İştirakçiler, platform içerisinde farklı bireylerle konuşabiliyor, istediği aktiflik, fuar ve toplantıya katılabiliyor ve ofisini Vemaker’a taşıyarak platform üzerinden çalışabiliyor. Vemaker’da tıpkı vakitte markaların talebine nazaran özel konsept çalışmalar da yapılabiliyor. Toplumsal bir platform olarak tasarlanan Vemaker, 7/24 kullanıcıların faal olabildikleri ve sosyalleşebildikleri bir mecra olmayı amaçlıyor.

%100 yerli yazılım

Vemaker, %100 yerli bir yazılım olmasıyla da dikkat çekiyor. Firmaların aktiflik ve tertiplerini Vemaker’a taşımasıyla birlikte, önemli oranda maliyet avantajı elde etmesi hedefleniyor. Ayrıyeten büsbütün yeşil bir platform olan Vemaker ile firmaların karbon ayak izlerini azaltmaları için de değerli bir fırsat sunuluyor.

Gerçek bir hayat simülasyonu

Vemaker’ın çalışma hayatında büyük bir dönüşüm yaratacağının altını çizen Çağdaş Innova Yönetici Ortağı Alper Gökçer, “Vemaker’ı temelleri 3 boyutlu etkileyici bir meta dünya olarak tasarladık. Yeni kuşak bir kitle irtibat aracı olan Vemaker’la bireylere gerçek hayat simülasyonu sunuyoruz” dedi.

Kullanıcıların 7/24 sosyalleşebilecekleri bir platform

Vemaker’ı bir toplumsal platform olarak tasarladıklarını belirten Gökçer, “Vemaker, 7/24 insanların içinde oldukları ve sosyalleşebildikleri bir mecra olarak tasarlandı. Kökleri ve düşünsel prensipleri pandemiden çok evvel atılan Vemaker platformu, pandemi ile birlikte aslında bu tip bir platforma ne kadar büyük bir muhtaçlık olduğunu da kanıtladı. Bugün gelinen noktada; tüm buluşma ve etkinlikler platform aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Kolektif çalışmaya imkan sağlayan platform; suratı, iştirak hissi vermesi ve verimliliği yükseltmesiyle de Vemaker’a olan gereksinimi kanıtlıyor. Firmalar, Vemaker’ı kullanarak maliyet manasında önemli yararlar sağlayabilecekler” biçiminde kelamlarına devam etti.

Vemaker hakkında daha fazla bilgi edinmek ve uygulamaya ulaşmak için buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.