Facebook’ta doğum tarihi nasıl değiştirilir?

0 71

Facebook hesabında kayıtlı doğum tarihi değiştirme süreci nasıl yapılır konusunu sizler için anlattık. Bizi biz yapan ad-soyad, yaş, fotoğraf üzere bilgilerimizin yanı sıra doğum tarihi de ay, gün, yıl olarak toplumsal medya hesabımızda kayıtlı. Bazen bunu rastgele bir sebeple değiştirmemiz gerekebiliyor. Facebook’un bunun için geliştirdiği yerleşik bir araç mevcut.

Facebook doğum tarihi bilgisini kullanıcılara zarurî tutuyor. Doğum tarihi olmadan hesap oluşturamıyorsunuz. Lakin başka bireylerin sizin hakkınızda gerçek bilgilere ulaşmasını istemiyorsanız, kolay kolay değiştirebilirsiniz. Pekala Facebook doğum tarihi değiştirme en kolay nasıl yapılır? Fotoğraflı anlatım ile ayrıntılı bir rehber hazırladık.

Adım adım Facebook doğum tarihi değiştirme

Adımlara geçmeden önce bilmeniz gereken değerli bir ayrıntı var: Facebook dayanak sayfasında yer alan bilgilere nazaran, doğum tarihi sırf birkaç sefer değiştirilebiliyor. İstediğiniz vakit farklı gün, ay ve yıl bilgileri ekleyemiyorsunuz. Bu nedenle doğum tarihini ne yapmak istediğinizi âlâ düşünmenizde yarar var.

Artık lafı daha fazla uzatmadan Facebook doğum tarihi değiştirme adımlarına geçelim.

Adım 1: Facebook’u açın ve sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınıza tıklayın.

Adım 2: Açılan ekrandan isminize tıklayarak hesap sayfanıza giriş yapın.

Facebook profil isminize tıklayın

Adım 3: Profil fotoğrafınızın altındaki sekmede yer alan Hakkında kısmına tıklayın.

Profil Hakkında kısmına girin

Adım 4: İrtibat Bilgileri ve Temel Bilgiler bölümüne girin.

Özel bilgilerinizin yer aldığı bu sayfayı açın

Adım 5: Sayfayı aşağı kaydırdığınızda doğum tarihinizi 18 Ocak 2000 üzere bir formatta göreceksiniz.

Doğum tarihinizi görmek için burayı açın

Burada sırasıyla doğduğunuz ayı, günü ve yılı değiştirebilirsiniz. Yeni bilgileri girdikten sonra Facebook yaşınızı onaylamanızı da istiyor. “xx yaşında olduğumu onaylıyorum” ikazının yanındaki kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Ardından mavi renkli “Kaydet” butonuna tıklayarak Facebook doğum tarihi değiştirme sürecini tamamlayabilirsiniz.

Her bilgiyi başka farklı değiştirebilirsiniz

Facebook, doğum tarihinizi kimlerin görebileceğini seçmenize de müsaade veriyor. Birebir ekrandaki “Arkadaşların arkadaşları” seçeneğine tıklayarak istediğiniz amaç kitlesini belirleyebilirsiniz. Örneğin bu ayarı “Herkese açık” yaptığınızda, doğum tarihinizi sizinle arkadaş olmayanlar bile görebiliyor. Ayrıyeten doğduğunuz günü ve ayı arkadaşlarınızla paylaşmazsanız yaklaşan doğum gününüz için arkadaşlarınıza bildirim gönderilmiyor.

Amaç kitlenizi belirleyin

Üstteki adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde Facebook doğum tarihi muvaffakiyetle değiştirilecektir.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.