Facebook, Yeni Flört Uygulaması Sparked’ı Test Ediyor

0 86

Toplumsal medya devi Facebook bünyesinde yer alan NPE isimli takım, şirketin deneysel uygulamalarını hayata geçirerek kullanıcılara sunuyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Clubhouse ve Instagram karışımı uygulaması Hotline’a imzasını atan grup, bu kere yeni bir flört uygulamasıyla karşımıza geldi. “Sparked” isimli bu uygulama, daha evvel gördüğümüz uygulamalardan daha farklı bir çalışma sistemine sahip.

Sparked, kullanıcılarını görüntülü görüşmeyle bir ortaya getiriyor. Uygulamada herkese açık bir profil, Tinder üzere uygulamalarda bulunan sağa ya da sola kaydırma özelliği ya da özel iletileşme bulunmuyor. Uygulamaya Facebook profiliniz ile giriş yapıyor ve eşleştiğiniz şahıslarla 4 dakikalık görüntü görüşmeler yapıyorsunuz.

Uygulamayı sırf “nazik” beşerler kullanabilecek:

Bu dört dakikalık görüşmenin akabinde her iki taraf da “uygun vakit geçirdiyse”, uygulamada daha sonraki bir tarih ya da saat için 10 dakikalık farklı bir görüşme ayarlanıyor. Bu görüşmenin akabinde da kullanıcılar isterlerse birbirleriyle irtibat bilgilerini paylaşabiliyor, Instagram profili ve e-posta adresi üzere bilgileri birbirlerine verebiliyorlar.

Yeni Sparked uygulamasını öteki flört uygulamalarından asıl ayıran noktaysa kullanıcıların “nazikliğine” verilen ehemmiyet. Uygulamaya birinci kere giren herkes, karşılarına çıkan birtakım soruları yanıtlayacak. Bu sorulara verilen karşılıklar da bir algoritma tarafından değil, Sparked grubundaki gerçek beşerler tarafından pahalandırılacak ve bu değerlendirmeyle birlikte hangi kullanıcıların uygulamayı kullanabileceklerine karar verilecek.

Facebook, şimdi Sparked’ı App Store ya da Google Play Store’da yayınlamadı. Uygulamaya erişmek isteyenler sırf bu irtibata tıklayarak tarayıcı üzerinden erişebiliyorlar. Ancak uygulamanın haberleri internette yayıldıktan sonra site erişilemez bir hale geldi. Uygulamanın gerçek manada hayata geçirilip geçirilmeyeceğiniyse önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.