Facebook Neden Geri Planda Kaldı?

0 27

Facebook Neden Geri Planda Kaldı?

Facebook bundan yaklaşık 6 ya da 7 yıl öncesine döndüğümüzde, popüler 7’den 70’e herkesin kullandığı bir sosyal medya platformuydu.

Facebook’un Kullanımında Neden Azalma Oldu?

Günümüzde teknoloji ve dijital çağın gelişim göstermesi ile beraber Facebook, dönemindeki popülerliğini geri planda bırakmıştır. Bunun en önemli sebebi farklı sosyal medya mecraların ön plana çıkması, gelişen özellikleri ile bulunması ve teknolojik olarak dijital uygulamaların gelişim göstermesinden kaynaklanıyor.

Facebook’un Geri Planda Kalma Sebepleri

Facebook, Twitter ya da Instagram’a göre daha az kullanılmaktadır.

  • Twitter ve Instagram hem fotoğraf, hem haber, hem video, hem sosyal sohbet, hem de hikaye özellikleri gibi birçok özelliği ile mevcut. Beraberinde Tiktok’un ise hızla yükselen bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.
  • Fakat Facebook daha çok kişisel firmaya da markalara ait reklamların duyurulması adına kullanılıyor. Yoğun bir kitle tarafından kullanıldığını söylemek doğru değildir. Bunun en önemli sebebi ise dijitalliğin gelişim göstermesidir. Farklı sosyal medya mecralarının, kendi içerisindeki özelliklerinde geliştirmesi ve bu özelliklerin kullanıcılar tarafından beğenilmesi sebebiyle kaynaklanıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.