Facebook işletmeler için yeni haber akışı test ediyor

0 10

Facebook işletmelerin gönderilerini kullanıcıların haber kaynaklarında önerecek yeni bir özelliği test ediyor. Şirket maksadın, kullanıcıların “kendi başlarına bulamayabilecekleri yeni işletmeleri” keşfetmelerine yardımcı olmak olduğunu belirtti.

Güncelleme ile Facebook, halihazırda takip etmediğiniz işletmelerin küçük fotoğraf önizleme gönderilerini ekleyecek. Küçük fotoğraflar, direkt işletme sayfalarının gönderilerinin altında görünecek ve misal bir mevzunun etrafında olacak.

Test, iOS 14’ün işletmeler üzerindeki ziyanlarını en aza indirmeyi amaçlıyor

Örneğin bir restoranın gönderisi, bölgenizdeki öbür restoranlardan paylaşımlar önerebilir yahut bir hoşluk markası emsal şirketlere işaret edebilir.

Facebook, özelliği başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri‘nde test edecek. Lakin ortadan geçen vakit sonucunda özelliği öbür bölgelerde de genişletmeyi planlıyor.

Test, toplumsal medyanın bir iOS 14 güncellemesine hazırlanırken geliyor. Ayrıyeten Facebook şirketinin kullanıcıların izlenmesini çok daha güç hale getiriyor.

Bildiğiniz üzere Facebook iOS 14‘teki değişikliklerin, reklamlarına güvenen küçük işletmelere ziyan vereceği konusunda uyardı. Kullanıcıların halihazırda takip ettiklerine “emsal” olan işletmelerden gönderiler önermenin, Facebook’un reklam takibi olmadan bu şirketlere görünürlük sağlamasına yardımcı olabileceği düşünülüyor.

Şirket, testi işletmeler için daha büyük bir güncellemenin kesimi olarak duyurdu. Yeni tavsiyelere ek olarak Facebook, yeni sayfa dizaynının kullanılabilirliğini de artırıyor ve işletme sahiplerinin hesaplarından gönderi taslağı hazırlamasını, planlamasını ve yayınlamasını kolaylaştırıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.