F1 Türkiye GP’sinin İptaline Toplumsal Medyadan Gelen Yansılar

0 54

Türkiye’deki Formula 1 hayranları olarak geçtiğimiz yıl uzun bir ortadan sonra Intercity İstanbul Park’ın takvime eklenmesi hepimizi sevindirmişti. Epeyce heyecanlı bir yarışa da konut sahipliği yapmamızla Formula 1’in ülkemizdeki takipçi sayısı artmış, dünya tekrar İstanbul’un hoşluğunu görmüştü. Bu yıl da birebir zevki yaşayacağımızı sürpriz bir halde öğrenmiştik.

Ancak İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı bölge ilan etmesiyle birlikte işler değişti, olumsuz beklentiler kendisini gösterdi. Bugün de korkulan oldu ve FIA şimdi resmen açıklamamış olsa da Türkiye Grand Prix’inin iptal edildiği, yayıncı kuruluş S Sport’un paylaşımıyla katılaştı. Toplumsal medyanın gündemine Türkiye Grand Prix’inin iptal haberinin girmesi pek de uzun sürmedi.

Toplumsal medyadan gelen yansılar:

Türkiye Grand Prix’inin iptal olduğunu öncelikle Portekiz asıllı Formula 1 muhabiri Maomi de Miguel’den öğrendik. Bu tezden saatler sonra S Sport, Twitter’da yaptığı paylaşımda Türkiye Grand Prix’inin iptal olduğunu açıkladı. FIA’in hususa ait açıklamasını yapmasını beklerken bizler de iptal haberinin toplumsal medyadaki kimi yankılarını sizler için derledik.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.