Eski Mac sahipleri için berbat haber

0 42

Yeni iMac ile birlikte piyasaya sürülen Magic Keyboard’da Touch ID sensörü, Rene Ritchie ve MacRumors raporuna nazaran sadece M1 işlemciye sahip Mac’lerle çalışacak.

Apple, bir müddettir yerleşik Dokunmatik Kimliğe sahip MacBook‘ları piyasaya sürüyor. Lakin birinci defa bir aksesuarda satışa sunacak.

Touch ID Intel tabanlı rastgele bir makineyle çalışmayacak

Buna nazaran biyometrik güvenlik sistemi, aygıtta oturum açmak, satın alma süreçlerini onaylamak ve kimi üçüncü taraf uygulamalarında oturum açmak için kullanılabilecek.

Yeni Touch ID klavye, kompakt bir tertipte ve ayrıyeten sayısal tuş grubu mevcut tam boyutlu bir dizayna sahip. Eski Mac‘lerin sahipleri için berbat haber ise yeni klavyedeki Touch ID fonksiyonunun Intel tabanlı rastgele bir makineyle çalışmayacak olması.

Rapora nazaran klavyenin kendisi çalışacak, fakat yalnızca biyometrik güvenlik tuşu çalışmayacak. Apple’ın basın bülteninde yer alan bilgiye nazaran yeni klavye, iletilen parmak izi bilgilerini uçtan uca şifrelemek için M1 işlemcide Secure Enclave gerektiriyor.

Touch ID klavye şu anda sadece yeni iMac aygıtta mevcut olsa da, MacRumors, Apple’ın daha evvel özel aksesuarları genel satış için açtığını belirtiyor.

Örneğin, 2017‘de daha evvel iMac Pro ile sınırlandırdıktan sonra, 2018‘de herkesin satın alması için gri klavye, fare ve izleme dörtgeni satmaya başladı.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.