Elon Musk’ın Kara Mizahta Tepe Yaptığı Mars Skeci [Video]

0 47

21. yüzyılın en başarılı lakin bir o kadar da tartışmalı iş insanı olan Elon Musk‘ın merakle beklenen Saturday Night Live (SNL) kısmı geçtiğimiz hafta sonu yayınlandı. Program, öylesine ikonik bir içeriğe sahipti ki her dakikası farklı bir tartışma konusu oldu desek yeridir.

SNL’nin en eğlenceli kısımlarından biri, tekrar içinde Elon Musk’ın bulunduğu, insanların Mars’ta bir koloni kurduğu lakin yaşanan sistemsel bir arıza nedeniyle ölme riski ile karşı karşıya kaldıkları skeçti. Kelam konusu skeç, bir yandan Mars’ta koloni kurmanın sanıldığı kadar kolay olmadığını gösterirken; bir yandan da Musk’ın değerli bir kelamını hatırlatıyor.

Chad on Mars isimli skeçte Pete Davidson‘ı Chad isimli Mars’taki bir astronotu canlandırırken görüyoruz. Mars’taki ömür ünitesinde yaşanan sistemsel bir arızayı gidermek için Chad ile Dünya’dan ilişki kuran Elon Musk, ona neler yapması gerektiğini anlatıyor. Bu sırada Miley Cyrus geliyor ve Chad’a gebe olduğunu söyleyerek duygusal bir veda konuşması yapıyor. Chad, gebe olduğu için Cyrus’u tebrik ediyor, Cyrus bebeğin onun olduğunu söylüyor ve Chad adeta oradan kaçıyor.

Chad vazifesi muvaffakiyetle tamamlıyor, Mars’taki hayat alanında oksijen düzeyleri olağana dönmeye başlıyor, bu büyük “kahramanlık” gerektiren vazife tüm dünyaya canlı yayınlanıyor ki Chad, vazifesi bitirip Musk’tan tebriği aldıktan sonra başlığını çıkarmayı deniyor ve… Chad mevta…

Chad’ın başlığını çıkararak hayatını kaybetmesi üzerine kısa periyodik bir şaşkınlık geçiren Elon Musk, çabucak sonrasında “İnsanların orada öleceğini söylemiştim” diyor. Bu kelam, kısa vadeli bir gülümsemeye neden olsa da öbür bir yandan da daha evvel Musk’ın da bahsetmiş olduğu Mars misyonlarının tehlikelerini bir defa daha hatırlatıyor.

Şu anda Dünya’daki pek çok kişinin en değerli amaçlarından biri insanlığı Mars’a götürmek ki Elon Musk da bu bireylerden biri. Fakat sıklıkla lisana getirilen bu gayesi gerçekleştirmek, daha doğrusu sürerli kılmak çok da kolay değil. Mars’ta gerçekleşecek en ufak bir kaza, oradaki tüm insanların vefatıyla sonuçlanabilir ki bunlar birer “kaza” olduğundan öngörmek ya da önleyebilmek çok da kolay değil.

Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki Mars skeci

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.