EGM, İnançlı Instagram İçin Yapılması Gerekenleri Açıkladı

0 59

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Cürümlerle Çaba Daire Başkanlığı, son yılların en tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram‘ın inançlı bir halde kullanılabilmesi için neler yapılması gerektiğini açıkladı. Ünlü isimlerin Instagram hesaplarının ele geçirilmesi üzerine bu türlü bir açıklama yapmak durumunda kalan kolluk kuvvetleri, böylece kullanıcı güvenliğinin güzelleştirilmesine yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Kolluk kuvvetleri, vatandaşları bilgilendirmeyi amaçlayan açıklamalarını SİBERAY‘ın toplumsal medya hesapları üzerinden yaptı. 4 adım üzerinde duran EGM yetkilileri, yaptıkları bu paylaşımlarda da bu 4 adımla ilgili neler yapılabileceğinden bahsediyorlar. Pekala EGM’ye nazaran Instagram’ı inançlı bir formda kullanmak için neler yapmak gerekiyor?

İşte Instagram’ı inançla kullanabilmek için yapmanız gerekenler

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Hatalarla Uğraş Daire Başkanlığı’nın yaptığı açıklamalara nazaran Instagram’ı inançlı bir biçimde kullanmak için “inançlı e-posta“, “güçlü parola“, “inançlı ilişki” ve “iki faktörlü doğrulama” mevzularını göz arkası etmemek gerekiyor. Buna nazaran aktüel, doğrulanmış ve güçlü parolası olan bir e-posta adresine ek olarak, Instagram‘da açacağınız hesap için en az 8 karakterden oluşan, büyük küçük harf ve özel karakter içeren eşsiz bir şifre oluşturmanız gerekiyor.

Öte yandan, Instagram’a giriş yapılacak internet ağının da inançlı olması gerektiğini vurgulayan EGM yetkilileri, güvenilmeyen ya da ortak olan Wi-Fi ağlarından Instagram’a giriş yapılmaması, benzeri bir halde bilinmeyen telefon ya da bilgisayarlardan platforma girilmemesi ve hesaplara erişen uygulama müsaadelerinin denetim edilmesi gerektiğini söylüyor. EGM’ye nazaran tüm bunlara dikkat eder bir de iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirirseniz, Instagram hesabınızı itimatla kullanabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.