Donald Trump, Kendi Toplumsal Medya Platformunu Açtı

0 42

Geçtiğimiz aylarda en çok konuştuğumuz hususlardan bir tanesi, Donald Trump’ın toplumsal medya platformlarından banlanmasıydı. Başta Facebook olmak üzere Twitter, Instagram, Snapchat ve aklınıza gelebilecek çabucak her tanınan platform, Trump’ın sesini duyurmasını engellemişti. Bu türlü bir olayın yaşanmasının nedeni ise Trump’ın insanları adeta savaşa sürükleyecek derecede yaptığı sert açıklamalardı.

Donald Trump, yaşadığı bu ambargonun akabinde kendi toplumsal medya platformunu kuracağını açıklamıştı. Lakin bu güne kadar bu hususla ilgili net bir gelişme yaşanmamıştı. Şimdiyse bu durum değişti ve Trump, kendi toplumsal ağını resmen kurdu. Şu an için istenen seviyede olmasa da Donald Trump’ın kurduğu toplumsal ağ, Twitter’ın yenilenmiş bir versiyonuymuş üzere duruyor.

Donald Trump’ın toplumsal ağı işte bu türlü görünüyor

WordPress tabanlı bir sistem oluşturan grup, insanların buraya giriş yaparak şahsî fikirlerini aktarabilmelerini sağlıyor. Dileyen kullanıcılar, buradaki gönderileri Facebook ya da Twitter’dan paylaşabiliyor. Bu ortada, Trump’ın toplumsal ağının şimdi test basamağında olduğunu, kullanıcı girişlerinin yapılamadığını ve sitedeki pek çok fonksiyonun de çalışmadığını söylemek gerekiyor.

Yaşanan olayla ilgili en çok merak edilen şey, Twitter ve Facebook’un yapacağı açıklamalardı. Zira Trump’ın toplumsal ağında yapılan paylaşımlar, bu platformlarda paylaşılabiliyordu. Bununla ilgili bir açıklama yapan Twitter sözcüsü, kelam konusu paylaşımların Twitter kurallarını ihlal etmediği sürece paylaşılabileceğini açıkladı. Facebook ise bahisle ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Görünen o ki Donald Trump, sistemlerin açığından yararlanarak sesini tekrar duyurma imkanı yakalamış durumda. Lakin platformun ne kadar ilgi göreceğini vakit gösterecek.

Şayet sizler de Donald Trump’ın toplumsal ağını incelemek isterseniz, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.