Didim’de Tasarımın Ve Reklamın Sevilen Yüzü Kaşan “Size Medusa’yı Sevdireceğim

0 54

Yaptığı birbirinden yaratıcı reklam tasarımları ile Didim’in marka değerini yükselten tasarımlara imza atan Umut Kaşan Didim’in zeytininin ve zeytinyağının marka olması yönünde Didim Kaymakamlığı, Didim Ziraat Odası ve Didim Milet Müze Müdürlüğü ortak projesinde Didim Zeytini ve Zeytinyağı için özel tasarımlar yaptı. Apollon Tapınağı ve Milet Ören yeriyle ilgili tarih ve turzim farkındalığı oluşturmak, doğa ile tarih arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarmak için bahsedilen tarihi alanlarda yetişen ve diğer sembolik anıt ağaçlarının zeytinlerinden elde edilen soğuk sıkım olarak hazırlanan10 kadar asırlık tescilli zeytin ağacından toplanan zeytinlerden hazırlanan özel zeytinyağlarını için Didim’in simgesi olan Medusa logolu özel tasarımlar hazırladı. Umut Kaşan beğeni alan ve çok sevilen özel Didim tasarımlarında tarihi bir figür olan Medusa’ya yer veriyor.

GÖZÜNE BAKANI TAŞ ETMESİN DİYE MEDUSA’YA GÖZLÜK TAKTIM!

Uzun yıllardır Didim’de yaşayan ve gerçek bir Didim sevdalısı olan Umut Kaşan çok sevilen ve ilgi çeken birbirinden yaratıcı tasarımları için Medusa’dan ilham aldığını belirterek “ Sanatçılar ve anlatıcılar Medusa’yı hep çirkin kadın, yılan kadın olarak tasvir ediyor. Oysa Medusa’nın çok hüzünlü bir kadın hikayesi var. Vaktiyle Dünyalar güzeli bir kızın, bugün bakanı taşa çeviren bir kötü bakışları ve yılan gibi saçları ile anılmasına üzüldüm. Bence Medusa çok güzel ve bugün bile kendine bakanları tedirgin eden çok güçlü bir kadın. Ben de tüm tasarımlarımda Medusa’nın bakanı taş eden gözlerine gözlük taktım. Sadece bir gözlükle bile yine Dünyalar güzeli bir kıza dönüşüyor.

MEDUSA BUGÜN BİLE KADINLARA MUTLULUK VERİYOR.

“Medusa’ya bakma Medusa gibi bak!” sloganı ile yola çıkan gazeteci ve tasarımcı Umut Kaşan Apollon Tapınağı’nın film ve klip çekimleri için de çok kullanışlı doğal bir plato olduğunun altını çizerken en büyük hayalinin de vaktiyle kehanet merkezi kabul edilen Apollon Tapınağı’nda kozmik, kozmetik ve estetik buluşmaları gerçekleştirmek. Medusa’ya bakan her kadın “ben bile şundan daha güzelimdir” diyor ve tapınaktan daha mutlu ayrılıyor. Mutluluk ise tüm dünya kadınlarını güzelleştiren sihir gibi büyü gibi tek şey.  Medusa bugün bile kadınlara mutluluk veriyor.

DİDİM’İN TEK TESCİLLİ SOSYETESİ DİDİM JET SOSYETE’Yİ YARATIRKEN DE MEDUSA’DAN İLHAM ALDIK.

“Didim Jet Sosyete” markası ile Didim’in tek tescilli sosyetesi de olduğuklarını da gülerek ifade eden Umut Kaşan Didim’in tarihi ve turistik güzelliklerinden paylaşımlar yapan, eğlenceli instagram sayfamız çok kısa sürede dergimizden daha fazla kişi tarafından takip edilince Didim’de Medusa kadar tanınmış bir diğer gizemli kadın da Didim Jet Sosyete oldu. Kısa sürede taklitleri çıkan kimsenin yüzünü görmediği Didim Jet Sosyete de aslında Medusa’dan ilham alarak oluşturduğumuz dijital medya projesidir.
Kaynak:hurriyet.com.tr
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.