Depolama problemine tahlil: En uygun harici SSD modelleri

0 56

İş belgeleri, fotoğraflar ve görüntüler derken birçok kişi depolama yetersizliği meselesiyle karşılaşıyor. Bu kapsamda sizler için 1.500 TL altı en güzel harici SSD modelleri listesi hazırladık. Derlediğimiz taşınabilir SSD seçeneklerinin hem performanslı hem de cazip fiyatlı olmasına ihtimam gösterdik.

Öbür yandan harici SSD alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızda açıkladık. Bu sayede seçiminizi daha kolay ve yanlışsız yapabilirsiniz.

Harici SSD alırken dikkat edilmesi gerekenler

Depolama alanı yetersizliğine tahlil için aldığımız SSD modelleri ortasında seçim yaparken birinci olarak kapasiteyi seçmek gerekiyor. Gereksiniminize nazaran eserin depolama kapasitesini belirleyebilirsiniz.

Başka yandan SSD’nin getirdiği en değerli avantaj data transfer suratıdır. Bu yüzden tercih yaparken, okuma ve yazma suratlarını göz arkası etmeyiniz. Sizler için hazırladığımız 1.500 TL altı en düzgün harici SSD modelleri listemizde, süratli aygıtlara yer verdik.

Bilgilerinizin güvenliği de dikkat etmeniz gereken noktalar ortasında yer alıyor. Hem bilgilerinizin kaybolma riskinin olmayacağı hem de bilgilerinize diğerlerinin ulaşamayacağı eserleri tercih etmelisiniz. Örneğin parmak izi okuyuculu aygıtlar, bilgilerinizi kolay kolay şifrelemenizi ve müsaadeniz dışındakilerin belgelerinize ulaşamamasını sağlar.

Harici SSD’lerin en büyük avantajı ise taşınabilir olmasıdır. Hasebiyle hafif ve güçlü modelleri tercih etmeni sizi uzun vadede keyifli edecektir.

1.500 TL altı en düzgün harici SSD modelleri

Listemizi, kendini kanıtlamış markaların öne çıkan modelleriyle oluşturduk. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan aygıtların ayrıntılarına bakalım.

1 – Samsung T7 Touch

Depolama tahlillerinde dikkat çeken markalardan Samsung, harici SSD’ler tarafında da öne çıkıyor. Firmanın T7 Touch modeli; 500 GB depolama alanına ve saniyede 1.050 MB’a kadar sıralı okuma, saniyede 1.000 MB’a kadar da sıralı yazma suratına sahip. Ayrıyeten model, USB 3.2 Gen 2 ile karşımıza çıkıyor.

Samsung T7 Touch

1.500 TL altı en âlâ harici SSD modelleri ortasında yer alan aygıt; 58 gram tartısı ile kolay taşıma, metal dizaynıyla da dayanıklılık vaat ediyor. Öteki yandan SSD’deki parmak izi okuyucusu güvenlik tarafındaki avantajlardan biri.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – Sandisk Extreme SDSSDE60-1T00-G25

Derlediğimiz eserler ortasındaki dikkat çeken opsiyonlardan Sandisk Extreme’in 1 TB depolama kapasiteli versiyonunu seçtik. Ayrıyeten 500 MB sıralı okuma suratına sahip aygıt, USB 3.2 Gen 2 irtibat tipiyle karşımıza çıkıyor.

Sandisk Extreme SDSSDE60-1T00-G25

79 gram yükündeki SSD, suya ve toza dayanıklılık tarafında ise IP55 sertifikasına sahip. Öteki yandan 128-Bit Kullanıcı Bilgi Şifreleme teknolojisiyle gelen eser, 1.500 TL altı en âlâ harici SSD modelleri ortasında cazip seçeneklerden biri.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – WD My Passport

Depolama aygıtları, bilgi merkezi ve bulut depolama hizmetleri sunan Western Digital, ülkemizdeki SSD’leriyle fiyat performans kategorisinde rekabet ediyor. Markanın listemizdeki modeli; 500 GB kapasiteli, 1050 MB okuma ve 1000 MB yazma suratı ile karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten eser USB 3.2 Gen 2 temasına sahip.

WD My Passport

55 gram yükündeki taşınabilir SSD, üç farklı renk seçeneği ile geliyor. Gold, gri ve mavi renk opsiyonlarından stilinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Seagate Ultra Touch STJW500401

1.500 TL altı en güzel harici SSD modelleri ortasında en çarpıcı seçeneklerden biri de Seagate’in eseri oldu. 500 GB kapasiteli eser, saniyede 400 MB okuma ve yazma suratı vaat ediyor. Seafate Ultra Touch derlememizdeki öteki eserleri sürat tarafında geçemese de güvenlik ve taşınabilirlik noktalarında öne çıkıyor.

Seagate Ultra Touch STJW500401

35 gram tartısında aygıt, listemizin en hafif seçeneklerinden biri. Öteki yandan eser, ABD ve tüm dünyadaki istihbarat kurumlarının kullandığı AES-256-bit donanım şifrelemesi ile datalarınızı inançta tutuyor. Ayrıyeten ‘Rescue Veri Recovery’ özelliği ile; su teması üzere aksilikler sonucunda data kayıplarını önlüyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – Samsung T5 Mu-Pa1T0B/Ww

Güney Koreli teknoloji devinin 1 TB kapasiteli taşınabilir SSD modeli, saniyede 540 MB transfer yapabiliyor. Ayrıyeten aygıt USB 3.1 Gen 2 dayanağına sahip ve kutu içerisinde USB Tip C ve Tip A kablosuyla geliyor. Hasebiyle çeşitli aygıtlara transfer yapmak için yeni aksesuarlar almanız gerekmeyecektir.

Öteki yandan aygıt güvenlik tarafında da epeyce argümanlı. AES 256-bit donanım şifrelemesi kullanan eser, şahsî datalarınızın güvenliğini sağlıyor. Metal materyalle tasarlanan SSD, dayanıklılık noktasında da inanç veriyor.

Üstte açıkladığımız eserlere alternatif modeller de en âlâ harici SSD modelleri listemizde yer alıyor. Dilerseniz aşağıdaki kontaktan önerdiğimiz aygıtların tümüne ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – Sandisk 480GB SDSSDEXTW-480G-G25

7 – WD My Passport Go 1TB WDBMCG0010BBT-WESN

8 – Seagate One Touch 1 TB STJD1000400

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.