CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Jahrein’e Konuk Olacak

0 43

Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından biri olan Twitch, milyonlara ulaşan izleyici topluluğu ile sırf içerik üreticilerin değil siyasetçilerin de dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz haftalarda Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, ünlü yayıncı Pqueen‘in yayınına konuk olarak Twitch izleyicileriyle buluşmuş ve kelam konusu yayın Twitch Türkiye’de izlenme rekoru kırmıştı.

Twitch Türkiye topluluğu, yakın vakitte yeni bir siyasiyi daha ekran karşısında görebilir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda kısa müddet evvel bir sonraki genel seçimde bağımsız milletvekili adayı olacağını açıklayan Twitch yayıncısı Ahmet “Jahrein” Sonuç‘a ortak canlı yayın davetinde bulundu.

Jahrein’den Kemal Kılıçdaroğlu’na: Nasıl yapacaksınız bu dediklerinizi

Her şey, Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam paylaşmış olduğu bir görüntü ile başladı. Görüntüde Green Card başvurusu kabul olan bir gencin paylaşmış olduğu sevinç imajlarından bahseden ve “Biliyorum siz de uyumuyorsunuz gençler, gelin biraz dertleşelim…” diyen Kılıçdaroğlu’nun kelam konusu paylaşımını alıntılayan Jahrein, şu tabirleri kullandı:

“Allah aşkına nasıl yapacaksınız bu dediklerinizi? 2018 seçim bildirgenizi okudum artık. Bana hiç kâfi gelmedi. Nolur birileri çıkıp artık bu gençlik için ayakları yere basan sağlam bir plan açıklasın!”

CHP Genel Lideri’nden Jahrein’e: Konuşulacak çok şey var

Jahrein’in bu açıklamalarına karşı sessiz kalmayan CHP Genel Lideri, “Konuşulacak çok şey var. Ben hazırım. Chat de hazır olduğunda haber ver” diyerek ünlü yayıncı ve milletvekili adayına ortak yayın davetinde bulundu. Jahrein ise bu ortak yayın davetine “En yakın vakitte buluşalım. Gençlerin soracak çok sorusu var! Ben sizi bulamam ancak siz bana bir halde ulaşırsınız sanırım” biçiminde cevap vererek kabul etti. Kelam konusu yayının hangi koşullarda ne vakit gerçekleşeceğine dair ise şimdi iki taraftan da bir bilgi paylaşılmış değil.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.