‘Charlie Bit My Finger’ NFT Olarak Satılacak

0 68

YouTube’a bundan 14 sene evvel, 2007 yılında yüklenen ve birinci viral görüntülerden biri olan ‘Charlie bit my finger‘, NFT olarak satılan viral içeriklerin ortasında yerini almaya hazırlanıyor. İki şirin kardeşin yer aldığı görüntüde bir yaşındaki Charlie, ağabeyi Harry’nin parmağını ısırıyor ve zavallı Harry de şahane bir ağabey üzere davranıp yalnızca ufak ufak söylenmekle yetiniyor.

YouTube’da 881 milyondan fazla izlenen bu eğlenceli görüntü, platforma yüklenişinin 14. yıl dönümü olan 22 Mayıs’ta açık artırma ile NFT olarak satışa çıkarılacak. Açık artırma 23 Mayıs’ta sona erecek ve satış gerçekleştikten sonra görüntü YouTube’dan kaldırılacak. Açık artırma, charliebitme.com sitesi üzerinden NFT platformu Origin Protocol’ün mesken sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Görüntüyü satın alan kişi, Charlie ve Harry ile kendi görüntüsünü çekme talihine erişecek:

Açık artırmaya katılıp en yüksek teklifi vererek görüntüyü NFT olarak satın alan kişi, tıpkı vakitte Charlie ve Harry ile bir ortaya gelerek iki kardeş ile birlikte görüntünün kendi versiyonunu çekme bahtına erişecek.

NFT’lerin giderek popülerleşmesi ile birlikte pek çok viral içerik NFT’ye dönüştürülerek satışa çıkarıldı. Son olarak geçtiğimiz haftalarda, karşımıza her çıktığında bizi garip hislere sürükleyen yangıncı kız fotoğrafı da NFT olarak satışa çıkarılmış ve 180 Ethereum karşılığında satın alınmıştı. Anlaşılan, bu uçuk sayılar bu içeriklere verilmeye devam ettikçe biz de çokça satışa çıkan viral içerik haberi almaya devam edeceğiz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.