Breadcrumb Nedir?

0 17

Breadcrumb Nedir? Türkçe karşılığı sayfa işaret yolu olarak açıklanmaktadır. Breadcrumb web sitesi ziyaretçilerinin web sitesini ziyaret ettiğinde izlerinin kaydolmasını sağladığından ekmek kırıntısı olarak da tabir edilir.

Breadcrumb Avantajları

Web sitesinde giriş yollarının kaydedilmesi kullanıcıların veya ziyaretçilerin bir sonraki web sitesi girişinde daha hızlı ve daha pratik şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Web sitesinde girişte geldiği yolun kaydedilmesi ile ziyaretçi bir sonraki girişini daha pratik gerçekleştirmektedir. Breadcrumb web sitesinin kullanıcılara daha hızlı bir şekilde erişilmesini sağlarken ekmek kırıntısı izleriyle kaybetmeden site içerisinde kolay gezinim sağlamaktadır. Breadcrumb avantajları:

  • Web sitesi içerisinde gezintiyi kolaylaştırır
  • Çok kullanılan sayfalar arasında yer almasını sağlar
  • Sayfa içi ziyaretler görülür
  • Arama motorunda sayfa üst kısımda yer alarak kullanıcıların siteyi bulma süresi kısalır.

Breadcrumb Kullanımı

Breadcrumb Nedir? Kullanabilmek için Seo çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Breadcrumb çalışmaları yapılan web sitesinde kullanıcıların siteye erişmesi pratikleşmektedir. Özellikle e-ticaret sitelerinde çok sık tercih edilmektedir. Breadcrumb kullanımı sadece site araması için değil tüm siteyi kapsayacak şekilde uygulanmalıdır. Breadcrumb belirli ana başlıklarda kullanılabileceği gibi tüm site içeriği içinde kullanılmaktadır. Genellikle soldan sağa doğru ilerleyen kullanım daha işlevseldir. Kullanıcılara iyi bir deneyim yaşatmak için site içerisinde Breadcrumb kullanılması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.