‘Aşılandım’ Görüntüsü, Gelen Reaksiyonların Akabinde Kaldırıldı

0 65

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’yi dünyaya tanıtmak emeliyle kullanılan ‘Go Türkiye’ isimli Twitter hesabından gün içerisinde bir görüntü paylaşıldı. Daha çok turistleri maksat alan görüntüde Türkiye’nin turistik yerleri gösteriliyor, turistlerin göreceği çalışanların yüzünde ise “Eğlenmene bak, aşılandım” yazılı bir maske yer alıyordu.

Açıklama kısmında “Sterilize edilmiş tatil yerleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizmde ikili güvenlik diyoruz. Gelin ve gönül rahatlığıyla tadını çıkarın” sözleri yer alan Bakanlık görüntüsü, bir anda toplumsal medyanın gündemine oturdu. Binlerce kişi, yapılan paylaşıma reaksiyon gösterdi.

Bakanlık, gelen yansıların akabinde paylaşımı kaldırdı:

Turistlerin göreceği Türk çalışanların yüzlerinde “Aşılandım” yazılı maskelerin yer aldığı görüntü, toplumsal medyada adeta topa tutuldu. Gelen yansıların akabinde Bakanlık paylaşımı yayından kaldırdı lakin toplumsal medya kullanıcıların öfkesi dinmiş değil. Bununla birlikte bahisle ilgili resmi bir açıklama da yapılmadı.

Daha evvel Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Tüm turizm çalışanlarını, otellerde restoranlarda çalışanlar, sürücüler, havaalanlarında çalışanlar, çeşit rehberleri de dahil turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız” demiş ve bu kelamları reaksiyon çekmişti.

‘Aşılandım’ paylaşımına toplumsal medyadan gelen birtakım yansılar:

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.