AMD Rembrandt APU’su RDNA 2 mimarisi ile gelebilir

0 48

AMD’nin APU işlemcileri harici ekran kartı üzere ihtiyacı ortadan kaldırıyor. AMD APU’lar hem ofis hem de oyunlar için uygun olabiliyor. Bilhassa oyunlarda gösterdiği performans birçok kullanıcı tarafından takdir ediliyor. Yeni bir argümana nazaran AMD’nin yeni APU‘ları evvelkilerden çok daha gelişmiş ve güçlü olacak. Tezin kaynağı daha evvel de bu biçim argümanları ortaya atan bir Twitter hesabı. Ayrıyeten iddiayı ortaya atan Twitter hesabı daha evvel hakikat iddialar de bulundu.

AMD Rembrandt APU’lar Zen3 + ve RDNA 2 mimarisi ile gelecek

Argümana nazaran AMD’nin bir sonraki APU’ları en yeni mimari ile güncellenecek. Yeni APU’lar Zen3 + ve RDNA 2 mimarisine sahip olacak. Ayrıyeten grafik ünitesinin 12 çekirdeğe sahip olacağı tez edilenler ortasında. İddiayı ortaya atan ExecutableFix (EF) Twitter hesabı. AMD, APU işlemciler geliştirmeye başladığından bu yana ilgiyle karşılandı. Bilhassa düşük bütçeli kullanıcılar harici ekran kartlarına daha fazla para harcayamadıkları için AMD APU‘larını tercih etti.

APU’lar barındırdığı güçle birlikte tanınan oldu. Tekrar de şimdiki oyunlarda çok performanslı değiller. Argümanlar gerçek çıkarsa, AMD yeni APU’su ile yeni oyunlarda performans artışı elde etmek istiyor manasına gelir. Bilhassa RDNA 2 mimarili grafik ünitesi oyun performansı konusunda bir değişiklik sunabilir.

EF’nin tezine nazaran, Rembrandt APU’lar 12 RDNA 2 çekirdeğine ve 768 akış işlemcisine sahip olacak. Ayrıyeten Rembrandt APU’ların 6nm süreç süreci ile üretileceği sav edilenler ortasında.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.