AMD Link’e, Bilgisayar Paylaşma Özelliği Geliyor

0 60

Radeon Software Adrenalin Edition’la AMD bilgisayarlar için yeni bir devir başlıyor. GeForce Now ve Google Stadia’nın süratli yükselişinin akabinde AMD kullanıcılarına “kendi bulut sistemlerini” kurma fırsatı tanıyor. Radeon ekran kartları sayesinde artık arkadaşlarınızın bilgisayarında oyun oynayabilir ya da sorunlarını çözmeye başlayabilirsiniz.

AMD Link sayesinde taşınabilir aygıtlarınızı kullanarak bilgisayarınızdan oyun oynayabilirken, artık her aygıttan kendinizin ya da arkadaşlarınızın aygıtlarında oyun oynayabileceksiniz. Lakin hatırlatmakta yarar var bu özellik için “iki tarafında Radeon ekran kartı” kullanması zaruriliği bulunuyor. AMD’nin daha kapalı bir sistemle aygıt paylaşımını sağlaması aslında piyasadaki AMD kullanımını arttırmayı sağlamak istemesi olarak açıklanabilir.

Radeon kullanıcıları için yeni bir dal doğabilir

Radeon Software Adrenalin Edition güncellemesinin akabinde “PC Kiralama” sektörününün doğabilmesi mümkün. Bilhassa COVID-19 Pandemisi nedeniyle dünyanın her yerinde internet cafeler bildiğiniz üzere kapalı. Radeon ekran kartlarıyla tekrar dizayn edilecek makinelerle, online ödeme alınarak PC kiralama hizmeti sunulabilir. Adrenalin Edition’la birlikte ilgili makineye müddetli bağlanma özelliği geleceği için internet kafe sahiplerinin küçük bir entegrasyonla bu işten para kazanması hayli beklenen.

Düşündüğünüzde arkadaşlarınızda her oyunun olmayacağını iddia edebilirsiniz lakin internet kafelerdeki toplu hesaplar sayesinde nitekim yeterli bir performansla oyun oynayabilir olacaksınız. Elbette bu ön görüyü yalnızca Webtekno grubu olarak yapmadığımıza eminiz. Bununla bir arada AMD Link Adrenalin Edition’la yeni bir ekosistem de doğabilir. Yakında saatlik ya da günlük kiralık Radeon ekran kartlı bilgisayarları internette çokça görebilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.