Afganistan’da Bombalı Saldırı: Ölü Ve Yaralılar Var!

0 48

Geçtiğimiz hafta Kabil Havalimanı’na yapılan bombalı saldırının ardından devamının geleceğini iddia eden Amerika’li yetkililer haklı çıktı. Edinilen bilgiye göre bir Kabil havaalanı yakınlarında bombalı saldırı gerçekleştirildi.

Afganistan’da Patlama Sesi Duyuldu

Geçtiğimiz hafta da yine Kabil Havalimanı yakınlarında bombalı saldırı üzenlenmiş yüzlerce ölü ve yaralı olmuş bölge adeta savaş meydanına dönmüştü.

Abd’li Güçler Hasarın Büyümesine Engelledi İddası Var

Amerika’li güçlerin İnsansız Hava Araçları ile saldırı sonrası ateşlenen roketleri havada imha ettiği ve bombalı saldırı yapmak üzere hazırlık yapan bomba yüklü bir aracı da hedefine ulaşmadan imha etti iddia edildi.

Ajans Son Dakika Duyurdu

Haber ajansları saldırıyı son dakika olarak duyururken henüz hasarın ne kadar büyük olduğu tam anlamı ile anlaşılmış değil. Bazı kaynaklara göre patlamanın bir eve roketli saldırı sonrası olduğu düşünülüyor.

Abd’li Yetkililer Uyarmıştı

Başta Amerika Başkanı Biden dahil olmak üzere pek çok istihbarat uzmanı bölgede benzer saldırıların artacağını bu minvalde duyum aldıklarını yurtdaşın havaalanı ve çevresinden uzak durması gerektiğini duyurmuştu.

Biden’ın Uuyarmasının Üzerinden Henüz Birkaç Saat Geçti

Biden’ın Amerika ordusunda görev yapan 13 askerin öldürüldüğü saldırının ardından yapmış olduğu açıklamada benzer vahşetlerin yaşanabileceğini duyurmasının üzerinden henüz birkaç saat geçmeden saldırı gerçekleşti.

Patlamayı Henüz Daeş Üstlenmedi

Saldırıyı DAEŞ’in yapmış olduğu düşünülse de DAEŞ ya da değişik bir örgütten saldırıyı kendilerinin yapmış olduğuna dair bir açıklama gelmedi. Bunun yanında Amerika’li güçler havaalanı’nı hedefleyen bombalı bir aracı hedefine varmadan imha ettiklerini de duyurdu.

Kaynak:haber365.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.