Aç Susuz Kalabileceğini Argüman Eden YouTuber Hayatını Yitirdi

0 75

YouTuber’ların daha fazla izlenebilmek için ekstrem denemelerde bulunmaları ne yazık ki alışık olduğumuz bir durumda. Lakin Rus YouTuber Viyaliy Vıygranovskiy‘nin gerçekleştirdiği deneme, YouTuber’ın trajik bir biçimde hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.

Sputnik Türkiye tarafından aktarılan bilgilere nazaran Viyaliy Vıygranovskiy, Moskova’da hayatına devam ederken geçtiğimiz mart ayında 40 gün aç ve susuz kalabileceğini öne sürerek enteresan bir deneme gerçekleştirdi.

40 gün aç ve susuz kalabileceğini tez eden YouTuber, 10. günde kötüleşmiş ve kentin atmosferinin kendisini rahatsız etmeye başladığı gerekçesiyle Moskova’dan Abhazya’ya gitti ve 40 gün sürmesini planladığı gayretine burada devam etti.

Yemek ve suya karşı başlattığı meydan okumanın 20. gününde tokluk hissine sahip olduğunu belirten Vıygranovskiy, kilo verdiğini ve fizikî bir aktivite yapabilecek kadar gücü kalmadığını belirtti.

35. güne geldiğinde neredeyse ölmek üzere olduğunu söyleyecek kadar berbat olduğunu lisana getiren YouTube, “Nasıl mı geçti? Bu yalnızca bir oyundu. Çok enteresan bir tecrübeydi. Yemeğe karşı bir çekim hissetmiyorum. Bedenim büsbütün yenilendi, her bir hücrem” demiş olsa da gayretin sonu umduğu üzere bitmedi.

Vıygranovskiy’nin yakınlarının toplumsal medya üzerinden yapmış oldukları açıklamalara nazaran Rus YouTuber, kelam konusu denemesini neredeyse tamamlamak üzereyken hayatını kaybetti. Viyaliy Vıygranovskiy’nin kesin mevt nedeniyle ilgili resmi bir açıklama ise yapılmış değil.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.