316 saat yayın yapan Twitch fenomeni rekor kırdı

0 74

Twitch’te sevilen bir yayıncı olan Necati “Zeon” Akçay, Twitch’te tanınan olan Subathon yayın konsepti ile Twitch Türkiye tarihindeki en uzun yayın rekorunu kırdı. Necati, eğlenceli yayınları ve GTA RP ile birçok kişi tarafından izleniyor.

Subathon, Twitch’te bayadır olan bir konsept. Subathon, gelen her abone ile yayın mühletine, yayıncının belirlediği oranda bir müddet ekleyerek yayına devam etmesi manasına geliyor. Her abone ile yayının mühletine makul bir dakika ekleniyor ve abone gelmeye devam ettikçe yayın müddeti uzuyor. Artık abone gelmediği vakit yayın müddeti yavaş yavaş tükeniyor ve yayın orada bitiyor.

Twitch yayıncısı ZEON, Subathon rekorunu kırdı

Zeon 316 saatlik yayın yaparak Türkiye rekorunu kırdı. 13 gün süren yayında çeşitli oyunlar oynayarak izleyicilerinin ve abonelerinin eğlenceli vakit geçirmesini sağladı. Twitch fenomeni yayında tüm temel gereksinimlerini da karşıladı. Bunlardan en kıymetlisi ise uyku.

Zeon, yayın sırasında 8 saate yakın uyudu ve sonrasında yayınına devam etti. Ayrıyeten bu müddet içerisinde izleyicilerin sıkılmaması için arkadaşının ekran paylaşımı ile yayına içerik takviyesi sağladı.

Subathon yayınına 1 abone ve 500 bit için 5 dakika eklenirken, 1000 TL için 3 saat ekleniyordu. Yayıncılar bu müddetleri istedikleri üzere değiştirebiliyor. Zeon’un Subathon yayının tekrarlarını izlemek isterseniz Twitch kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.